Za tydzień praktycznie wchodzimy w okres radosnego oczekiwania na święta. A gdyby tak Świąteczna podróż z opowiadaniami z okienek kalendarza?

Za tydzień wszyscy, którzy będą obchodzili święta wejdą w okres adwentu, czyli swoistego radosnego oczekiwania na nadchodzący czas. W związku z tym, w domach pojawiają się kupne lub samodzielnie przygotowywane kalendarze adwentowe, dzięki którym możemy odliczać dni do świąt. A gdyby w tym roku nasze oczekiwanie mogło wyglądać trochę inaczej? Co Wy na to, aby oczekiwać poprzez opowiadania przygotowujące nas do świętowania? Zobaczcie jakie historie kryły się w książce Świąteczna podróż zamówionej w TaniaKsiazka.pl.

24 okienka kalendarza

Zazwyczaj sama przygotowywałam dla synów kalendarz adwentowy. Ukrywałam w poszczególnych dniach drobne łakocie, czasami malutkie zabaweczki oraz listy z zadaniami, które pozwalały przygotować się do świąt. Były np. własnoręczne ozdoby na choinkę, dekorowanie domu, przygotowanie pierniczków. W tym roku z różnych względów nie mogę go przygotować więc postanowiłam to oczekiwanie na święta celebrować w trochę inny sposób. Sięgnęliśmy po książkę Jarosława Kaczmarka, który postanowił przygotować dla czytelników w wieku 6-8 lat 24 opowiadania z okienek kalendarza, po jednym na każdy dzień adwentowego oczekiwania. W tej pięknie ilustrowanej książce znajdziemy równie zachwycającą opowieść. Jest okres przedświątecznej krzątaniny. Wszystkie dzieci już nie mogą doczekać się choinki, smakołyków i prezentów. Pewnego dnia Kuba i Alicja podczas wizyty u dziadków na strychu znajdują tajemniczy kalendarz adwentowy, który w każdym z okienek kryje inną historię. Wybierzecie się w tą podróż?

24 opowiadania, opowiadania dla dzieci, oczekiwanie na święta, książka dla dzieci

Muszę przyznać, iż jestem oczarowana zawartymi w książce historiami. W cudowny, bliski dziecku sposób przybliżają one tradycje świąteczne z różnych krańców świata. Dodatkowo pozwalają na nowo odkryć magię świąt, ich ciepło, wagę bycia razem przy stole czy choince. Warto wybrać tę pozycję, aby zamiast czekoladowego kalendarza adwentowego lub w jego uzupełnieniu przygotować się na święta też w głębszy sposób. Koszt okładkowy książki to 44,99 zł. Tą i inne ciekawe książki znajdziecie w kategorii pory roku i święta w znanej księgarni internetowej. Życzymy cudownych przygotowań!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.