Dziś zapraszam na serię książek dla młodzieży, na których podstawie powstał serial na jednej z platform filmowych. Seria niefortunnych zdarzeń – znacie może?

Jak często pozwalacie swoim pociechom oglądać programy, bajki czy seriale na funkcjonujących u nas platformach filmowych? Co ciekawego ostatnio mieliście okazję razem zobaczyć? Polecacie coś na nadchodzący długi weekend? Ostatnio ze starszym synem mieliśmy okazję obejrzeć serial – Seria niefortunnych zdarzeń. Znacie może ta produkcję, a może mieliście okazję zajrzeć do książek?

Ta książka jest wyjątkowo nieprzyjemna…

Właśnie na naszym rynku wydawniczym ukazały się dwie pierwsze książeczki z Serii niefortunnych zdarzeń. Są to: Przykry początek oraz Gabinet gadów. Są to pozycje dedykowane czytelnikom w wieku 8 – 12 lat. Choć zapewniam, że niejeden dorosły będzie się świetnie przy ich czytaniu bawił. W pierwszej części poznajemy bohaterów w tragicznym momencie ich życia. Trójka dzieci: Wioletka, Klaus i Słoneczko tracą w wypadku rodziców, a ich opieką zajmuje się hrabia Olaf będący ich krewnym. Szkoda tylko, iż jedyne co go interesuje to potencjalny spadek. A to tylko jedno z niefortunnych zdarzeń, z którymi będą się zmagali.

W drugiej odsłonie pechowych sytuacji dotykających rodzeństwo Baudelaire nie będzie wcale miej. Choć na początku wydawałoby się, iż znaleźli spokojny dom u doktora Montgomery’ego. Niestety będą musiały zmierzyć się ze żmiją, ciężką lampą, wypadkiem samochodowym oraz osobą, której nie chciały więcej widzieć.

Książki wciągają opisywanymi historiami, choć nie jest to zapewne łatwa lektura. Bardzo dużo się w nich dzieje, przygody dotyczą dzieci w wieku czytelnika. Emocje przeżyte podczas lektury zostaną z dziećmi na długo! Koszt okładkowy to 39,99zł. HarperKids dziękujemy za otrzymane egzemplarze. Do tej pory ukazały się dwie książki z serii: Przykry początek oraz Gabinet gadów. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.