Wyobraźcie sobie starą posiadłość położoną w okolicy plaży, otoczoną wielkim kwiatowym ogrodem… Cudownie co? To tam zaprasza nas Katarzyna Michalak w powieści Piastunka róż.

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie olbrzymi dom położony na odludziu tuż przy bałtyckiej plaży. Wychodząc z niego możecie podziwiać wielki ogród kwiatowy, w którym królują róże. Szum fal, spokój, relaks… Co o tym myślicie? Z chęcią byście tam się przenieśli? Moja odpowiedź na te pytania brzmi tak 🙂 Nie mogąc na tą chwilę pozwolić sobie na podróże postanowiłam dać się zabrać w to magiczne miejsce autorce powieści Piastunka róż – Katarzynie Michalak. Ruszycie ze mną do tego magicznego zakątka?

Opowieść o magicznym ogrodzie i jego opiekunce

Po raz kolejny pozwoliłam się zabrać w magiczną podróż Katarzynie Michalak. Miałam już okazję pokazywać Wam jedną z jej wcześniejszych powieści – Najpiękniejszy sen. W Piastunce róż spotykamy Florę, piękną, młodą kobietę, która po przeżytej tragedii nie potrafi wychodzić poza mury mieszkania. Świat zewnętrzny ją przeraża, czuje że jej ciągle zagraża, a ktoś czyha na jej życie. Niestety ma na to “dowód”, bo przeżyła strzelaninę na plaży podczas zagranicznych wakacji. Pomimo wielu prób, nie potrafi postawić stopy poza mieszkaniem. Jedyne co ją trzyma przy życiu to róża w doniczce za oknem jej pokoju, którą podarowali jej rodzice. Pewnego dnia z powodu szantażu siostry, ale i przebiegłego planu pewnej starszej kobiety wyrusza w podróż życia. Zaskakując właściwie tą decyzją nawet samą siebie… A dociera do przepięknego domu położonego na uboczu, przy szerokiej plaży, ale jednocześnie odgrodzonego od świata ogrodem z różami. Najdziwniejsze, że w tym zagadkowym domu właścicielem okazuje się być mężczyzna, który tak jak ona uczestniczył w tej strzelaninie na plaży i nie jest jej nieznajomy… I tak jak ona boi się świata po przeżytej traumie. Jaka jest szansa, że tych dwoje dostanie od życia szansę na normalność? Jaką rolę odegra w tym wszystkim ogród różany położony przy domu?

Powieść jest cudowna, zawiera wachlarz uczuć i emocji, które wraz z bohaterami odczuwa czytelnik. Oczywiście były i łzy i nerwy na bohaterów oraz wielka radość z każdego kroku ku normalności stawianego przez bohaterów. Oj, jak ja im kibicowałam. Dziękuję autorce za tak piękną i ciepłą przygodę z powieścią. Koszt okładkowy książki to 44,99 zł. Tą i inne ciekawe książki na nadchodzące długie popołudnia znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.