Kiedy wszystko się komplikuje, a każdy ma wiele do stracenia zaczyna się ta historia… Magda Stachula postanowiła stawić czoło temu co zrobi Nieobliczalna.

Jak często sięgacie po thrillery, szczególnie te psychologiczne? Lubicie ten gatunek, czy może jednak preferujecie bardziej delikatne i romantyczne historie? U mnie ostatnio panuje całkowita zmienność gatunków, brakuje już tylko na moim stosie horrorów… Dla zaostrzenia sobie czytelniczych smaczków sięgnęłam więc po emocje, wielość zdarzeń, ciekawe postacie skuszona najnowszą powieścią Magdy Stachuli Nieobliczalna.

Thriller o kobietach w życiowej matni.

Magda Stachula po raz kolejny zaprasza nas na wspólną, czytelniczą wyprawę do świata emocji, najdalszych zakamarków ludzkiej duszy, matni codziennego życia i sytuacji pozornie bez wyjścia. Jako, że nie jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, nie czytając nawet opisu książki sięgnęłam po swój egzemplarz. Głównymi bohaterkami są dwie kobiety, przyjaciółki od młodzieńczych lat, mające swoją historię, w miarę poukładane życie i rodziny. Alicja to samotna matka z dorosłym synem, pasjonująca się literaturą i pisząca recenzje, przeprowadzająca wywiady z autorami dziennikarka. Martyna ma męża i córeczkę, mieszka w pięknym domu i wiedzie pozornie idealne życie. Niestety okazuje się, że jest tam miejsce tylko na przemoc fizyczną i psychiczną oraz bierne poddanie się Martyny nie widzącej rozwiązania. Pewnego dnia podczas spotkania przyjaciółek na Martynę zwraca uwagę Daniel – dwudziestodwuletni syn Alicji. I to okazuje się być początkiem lawiny, której już nikt nie umie powstrzymać. Co tak naprawdę zniszczy ten z pozoru poukładany świat bohaterów… czy będzie to romans jednej z przyjaciółek z synem tej drugiej, czy zdrada małżeńska, czy oszukiwana młoda kobieta, a może skrzywdzona przyjaciółka???

Pani Magda nie zawiodła mnie ani jednym zbędnym słowem. Książka wciągnęła mnie tak iż zarwałam dla niej weekend, musiałam znać zakończenie tej opowieści. Jak zawsze bohaterowie świetnie wykreowani, historia wielowątkowa, zagmatwana, do końca niemal niejasna. Jeśli poszukujecie adrenaliny w słowie pisanym to pa powieść jest idealnym rozwiązaniem! Polecam gorąco. Koszt okładkowy książki to 42,90 zł. Wydawnictwo Luna dziękuję za otrzymaną książkę. Inne ciekawe powieści znajdziecie w mojej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.