Są takie książki, po które wciąż sięgamy kierując się tylko ich autorem. Tak jest z Andrzejem Maleszką i serią Magiczne drzewo. Zapraszam na Geniusz!

Czy macie serie książek dla dzieci i młodzieży, po które właściwie sięgacie w ciemno? A może jest taki autor, którego nazwisko na okładce jest dla Was gwarancją wartości książki trzymanej w dłoni? A może odkryliście ostatnio coś ciekawego w świecie literatury dziecięcej? Dla nas serią, po którą sięgamy właściwie w ciemno jest Magiczne drzewo, którą stworzył Andrzej Maleszka. Do tej pory ukazało się 11 odsłon przygód sympatycznej paczki przyjaciół. Zapraszam na 12 część – Geniusz.

Dziecięcy świat

Andrzej Maleszka to reżyser filmowy, wielokrotnie nagradzany za swoje produkcje, ale i za powieści, które pisze. Zresztą seria Magiczne drzewo jest podstawą znanego cyklu filmowego nagrodzonego nagrodą Emmy za wyobraźnię, mądrość i humor. Tym razem mamy okazję sięgnąć już po dwunastą odsłonę historii paczki przyjaciół – Geniusz. Blubek to najgorszy uczeń w szkole. Jednak pewnego dnia okazuje niespodziewanie dla siebie i innych swój geniusz. A wszystko dzięki magicznemu przedmiotowi, który pozwala mu ekspresowo opanować wiedzę i tworzyć niesamowite wynalazki. Jednak jego geniusz przyciąga również złoczyńców i zostaje przez nich porwany. Kuki, Budyń i Gabi ruszają na misję ratunkową, podczas której przyjdzie im się zmierzyć z porywaczami, olbrzymimi owadami oraz pułapkami czyhającymi na dzieci w lodowej twierdzy. Czy misja się powiedzie? Co jeszcze będzie czekało na przyjaciół podczas tej wyprawy?

geniusz, magiczne drzewo, andrzej maleszka, znak emotikon

Książka jak zawsze jest gwarancją przeżycia świetnej przygody. Z radością powróciliśmy do podziwiania przygód znanych nam już bohaterów. A co najważniejsze każdą z książek można czytać niezależnie od siebie, więc jeśli nie znacie jeszcze tej serii to możecie zacząć od Geniuszu 🙂 Koszt okładkowy to 44,99zł. Znak Emotikon dziękujemy za powieść. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.