Właśnie ukazała się nie lada gratka dla wielbicieli Smoczej straży czy Baśnioboru. Do księgarń trafiła Legenda zabójcy smoków.

Czy lubicie baśnie, legendy lub też mity? Często po nie sięgacie z dziećmi czy też zupełnie są Wam obce? Może czasami warto zanurzyć się w historii niekoniecznie z tego świata, aby coś zrozumieć, przeżyć czy też po prostu wspaniale się bawić? Brandon Mull to twórca, który już chyba na stałe zagościł w kanonie książek dla młodzieży nie tylko w naszym kraju. Zabiera młodych ludzi do stworzonych przez siebie zaczarowanych światów, opowiada o smokach i magicznych stworzeniach. Zapraszam na mit założycielski – Legenda zabójcy smoków.

Mit założycielski

Znacie może książki Brandona Mulla? Od czasu kiedy najstarszy syn skończył dziesięć lat ten twórca również zagościł w naszym domu. Od razu okazało się, że z wielkim zainteresowaniem poznajemy kolejne tomy oraz serie tj. Smocza straż, Baśniobór, Wojna cukierkowa czy Pięć królestw. Tym razem na naszym rynku wydawniczym ukazał się dodatek do serii dla wszystkich wielbicieli twórczości autora. Mamy okazję poznać mit założycielski smoczej straży. Jest to historia Konrada, syna szewcy z Selony. To ten człowiek jako jedyny odpowiedział na list króla, który poszukiwał kogoś kto wyruszy na niebezpieczną wyprawę i stawi czoło bestiom. Miał spotkać się z Gorgoną, Yeti, Wampirem, Feniksem i Smokiem. Dzięki swojemu sprytowi, uporowi i odwadze dostał on tytuł szlachecki oraz mianowany był pierwszym zabójcom smoków.

mit założycielski, smocza straż, legenda zabójcy smoków, wydawnictwo wilga, brandon mull

Po pierwsze jest to cudownie wydana książka, z wielką dbałością o każdy szczegół, od złoto zdobionej i mieniącej się twardej okładki, przez piękne ilustracje oraz ozdobniki na każdej stronie po postarzany papier mający sprawiać wrażenie czegoś starego. Efekt jest idealny! Będzie to świetny pomysł na prezent dla wielbicieli serii Smocza straż, ale można po książkę sięgnąć niezależnie od reszty. Jeśli kochacie legendy to koniecznie sięgnijcie po tą świetną historię wydaną w tak pięknej formie! Koszt okładkowy książki to 49,99zł. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.