Na rynku wydawniczym ukazał się prezent dla nastoletniego syna Zygmunta Miłoszewskiego. Zaprosił go oraz czytelników do Hydropolis.

O jakim prezencie marzą Wasze dzieci? Czy to kolejna zabawka, może jakaś gra planszowa czy może udział w jakiś warsztatach? A może chodzi o jakąś książkę? Może nie jest to wcale takie oczywiste, ale są dzieci które pragną otrzymać słowo pisane, a jeśli jest napisane właśnie dla nich?! Takim prezentem został obdarowany nastoletni syn Zygmunta Miłoszewskiego. Stworzył dla niego Hydropolis, a teraz zaprasza do tego świata również szersze grono młodych czytelników.

Pierwszy tom podwodnej trylogii

Zygmunt Miłoszewski jest znany czytelnikom z bardziej dorosłych publikacji. Był wielokrotnie nagradzany, tłumaczony na kilkanaście języków i ekranizowany. Piętnaście lat po Górach Żmijowych sprezentowanych córce, napisał dla nastoletniego syna powieść o podwodnym świecie. Bohaterem książki jest jedenastoletni Leonard, zwany przez innych Elkiem. Jest jednym z mieszkańców Drugiej Podwodnej Kolonii. Jak się okazuje jest to miejsce z pełnym kodeksem zakazów i nakazów, choć zostały one stworzone po to, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Jego świat funkcjonuje jak jeden wielki mechanizm, w którym każdy ma określony sposób współżycia. Niestety, niepodporządkowujące się tym odgórnym warunkom życia jednostki giną. Jednak pewnego dnia dociera do chłopca wiadomość, o tym że musi uciekać? Dlaczego? Czy istnieje jakiś lepszy świat?

podwodny świat, hydropolis, zygmunt miłoszewski, powieść dla młodzieży

Twórczość Pana Zygmunta miałam okazję poznać poprzez jego powieści kierowane do dorosłego czytelnika. Z wielką ciekawością sięgnęłam więc po książkę dla młodzieży, zachęcając do wspólnego czytania starszego syna. Książka okazała się strzałem w dziesiątkę. Zakochaliśmy się w tym podwodnym, futurystycznym świecie. Do tego oczarował nas główny bohater, z którym czytający przygody Elka syn mógł się identyfikować. Wraz z synem polecamy młodym czytelnikom, ale i tym nieco starszym tę powieść. Gwarantujemy wspaniałą przygodę, niesamowite zwroty akcji, ale i całkiem namacalną walkę o wolność i prawo do buntu. Marzymy o kontynuacji tej historii. Koszt okładkowy książki to 44,99zł. Wydawnictwo W.A.B. dziękujemy za powieść. Dedykowana jest dla czytelników w wieku 9-12 lat. Tą i inne ciekawe powieści dla młodzieży znajdziecie w naszej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.