Każda kolejna książka, po którą ostatnio sięgamy przybliża nas do świąt, czarując ich atmosferą i magią. Zapraszam najmłodszych na wspólne czytanie – nadchodzi Gwiazdka.

Tup, tup, tup po malutku po cichutku nadchodzą święta. Dzieci są bardzo podekscytowane ich perspektywą, pragną choinki, ulubionych potraw, a przede wszystkich prezentów, o które już zapewne zdążyły napisać. A Wasze pociechy już przyszykowały listy do Mikołaja? Wiecie o czym w tym roku marzą? Jednak kiedy za oknem nie ma zimy, śniegu jakoś trudno utrzymać radosną atmosferę oczekiwania. Wtedy z pomocą przychodzą najróżniejsze książki dla dzieci, które pozwalają przenieść się do krainy opanowanej przez magię świąt. Oto Gwiazdka.

Czy mała sarenka poradzi sobie sama?

Aniela Cholewińska-Szkolik zaprasza nas do lasu zimową porą. Mieszka tam sarenka Gwiazdka wraz ze swoją mamą. Pewnego dnia mama pozostawiła swoje dziecko i poszła poszukać pożywienia. Niestety chcąc uniknąć potrącenia przez nadjeżdżający samochód wykonuje skok i łamie sobie przy tym nogę. Nie może niestety powrócić do pozostawionej córki, a pomoc ludzi okazuje się dla niej niezbędna. Sarnią mamę zabierają do Świerkowej Ostoi, gdzie tak jak inne ranne zwierzęta zostaje ona otoczona fachową opieką. Niestety jej dziecko pozostało same w lesie, w którym jeszcze nie bardzo umie sobie samodzielnie radzić. Bez opieki mamy czuje się bardzo samotne, jest zmarznięte i głodne. Jak sobie z tym wszystkim poradzi nasza mała bohaterka? Czy magia świąt sprawi, iż wszystko jest bardziej możliwe?

świąteczna opowieść, książka dla dzieci, świąteczna książka, wydawnictwo wilga

Cieszę się, że mieliśmy okazję sięgnąć po tą przepiękną książkę. Zachwycają delikatne, kolorowe ilustracje oraz pełna ciepła i magii świątecznej opowieść o sympatycznych zwierzęcych bohaterach. Jeśli chcecie przeżyć cudowną przygodę, dać się ponieść świątecznej atmosferze i umilić swojemu dziecku okres oczekiwania na Mikołaja książka Gwiazdka będzie idealna. Polecamy! Koszt okładkowy książki to 39,99 zł. Wydawnictwo Wilga dziękuję za przesyłkę. Inne piękne książki o świętach i nie tylko znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.