Czy Wasze dzieci też kochają te wymarłe gady, które kiedyś rządziły na naszej planecie? Oto Dinozaury i wielkie ssaki – obrazujące niesamowite dzieje Ziemi.

Jakie zwierzęta są obecnie u Was na topie? Czy macie może fazę na dinozaury czy może na zwierzęta bardziej współczesne, czy może zupełnie abstrakcyjne pochodzące z powieści fantasy? Mam nadzieję, że znajdę tutaj choć kilku pasjonatów świata gadów, które już wyginęły! Mieliśmy właśnie okazję sięgnąć po książkę popularyzatora nauki Krzysztofa Paznańskiego. Przybliża od dinozaury i wielkie ssaki, które wpisały się w niesamowite dzieje Ziemi. Zapraszam!

Dinozaury i wielkie ssaki

Krzysztof Poznański to popularyzator nauki i twórca kanału Naukowo TV na YouTube. Na swoim kanale postanowił dzielić się swoją pasją do nauk o Ziemi. Oczywiście stara się przystępnie tłumaczyć nawet najbardziej skomplikowane kwestie dotyczące naszej planety. Prowadzi z tego zakresu wykłady i prelekcje, dzięki czemu nazywany jest “panem od dinozaurów”. Jak sam zapowiada jego książka to nie jest kolejna pobieżna publikacja o prehistorycznych gadach. Jest to porywająca, pełna ciekawostek i faktów opowieść o minionych czasach. Pozwolić ma czytelnikom poznać świat er mezozoicznej i kenozoicznej. Stara się w niej obalać wiele popularnych mitów na temat dinozaurów. Zawarł w niej wiele ilustracji, schematów i grafik, które mogą być pomocne w poznawaniu losów Ziemi.

dzieje ziemi, dinozuary, historia ziemi, wydawnictwo Wilga, dla dzieci

Z racji tego, iż mam trójkę młodych odkrywców w domu nie mogliśmy ominąć tej publikacji. Często oglądamy publikowane przez Pana Krzysztofa treści więc książka okazała się ich dopełnieniem. Znaleźliśmy wyjaśnienia wielu kwestii, które do tej pory nas nurtowały i były w sferze zainteresowań moich synów. Polecamy tę pięknie wydaną, okraszoną kolorowymi ilustracjami publikację każdemu młodemu odkrywcy! Koszt okładkowy książki to 49,99 zł. Wydawnictwo Wilga dziękuję za otrzymany egzemplarz. Tą i inne ciekawe książki dla najmłodszych znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.