Powieść przygodowa, detektywistyczna i powieść drogi w jednej książce dla dzieci i młodzieży? Jeśli tego szukaliście to zapraszam na wspólną przygodę z Britfield – utracona korona.

Czytacie razem ze swoimi dziećmi książki? A może jeszcze z racji ich wieku, jesteście na etapie czytania im, np. przed snem. Po jakie książki dedykowane młodym czytelnikom sięgacie najczęściej? Czy grubość książki ma tutaj jakiekolwiek znaczenie? My coraz częściej z synami sięgamy po powieści dla młodych czytelników. Oznacza to sporo tekstu, ale i coraz ciekawsze przygody do przeżycia ze słowem pisanym. Jedną z naszych ostatnich nabytków jest książka C.R.Stewart. Zobaczcie co czekało na nas w książce Britfield – utracona korona zamówionej w Taniaksiazka.pl.

Ahoj przygodo!

Autor zaprasza nas do Wielkiej Brytanii, choć mam wrażenie iż nie koniecznie tej z obecnych czasów. Toma poznajemy w miejscu, gdzie przyszło mu żyć, czyli w Sierocińcu Weatherly. Wraz z innymi dziećmi trafił tam, ponieważ nie miał się kto nim zając po utracie rodziców. Niestety nie jest to dobre miejsce dla kogokolwiek, a szczególnie dla dzieci. Są one tam nieustannie karane, nieszanowane oraz zmuszane do bardzo ciężkiej pracy. Niestety dzieci nie mają nadziei na poprawę swojego złego losu. Pewnego dnia Tom otrzymuje informację, iż jego rodzina najprawdopodobniej żyje! Podejmuje on więc decyzję o ucieczce z sierocińca i próbie ich odnalezienia. Zabiera ze sobą swoją najlepszą przyjaciółkę Sarę. Jedynym drogowskazem, który mają jest słowo BRITFIELD. Niestety dzieci nie wiedzą co ono może oznaczać, czy jest to nazwisko, tytuł a może miejsce? A to dopiero początek tej przygody…

Muszę przyznać, iż obawiałam się powieści mającej 400 stron. Okazało się, że akcja książki tak bardzo zaintrygowała syna, iż nie narzekał na objętość. Z powodzeniem łączy ona w sobie elementy książki detektywistycznej, przygodowej i powieści drogi. Znaleźliśmy w niej wszystko co najlepsze, czyli zwroty akcji, walkę dobra ze złem, ogromne emocje. I najważniejsze jest to, że jest to tom 1, a my czekamy już na kolejne marząc o rozwinięciu poznanej w Utracie korony historii Toma i Sary. Dzięki powieści mamy też okazję na niezwykłą podróż po Wielkiej Brytanii odwiedzając z bohaterami realne miejsca. Koszt okładkowy książki to 39,99zł. Tą i inne ciekawe powieści znajdziecie w kategorii dla dzieci 7 – 13 lat w znanej księgarni internetowej.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.