Dzieci, które pragną ciągle odkrywać otaczający je świat na własną rękę, pytają, testują i sprawdzają. Aby im w tym pomóc sięgamy po książki edukacyjne tj. seria Młodzi Przyrodnicy.

Czy mamy tutaj rodziców małych odkrywców świata? Bąbli, które na każdy znany sobie sposób pragną przetestować otoczenie, czasami nadwyrężając nerwy rodzica? Znacie to może z autopsji? Ja mając trójkę takich właśnie młodych eksperymentatorów na pokładzie domowej łajby znam to z naszej codzienności. Niestety coraz częściej padają pytania, z którymi czasami ciężko sobie poradzić, znaleźć odpowiednie odpowiedzi. A skąd czerpać wiedzę jak nie z programów edukacyjnych czy też z mądrych książek?! Jedną z serii edukacyjnych, którą cenimy jest ta – Młodzi Przyrodnicy. Zapraszamy na wspólne czytanie.

Edukacyjne ilustracje z łatwym do czytania tekstem

Tym razem mieliśmy okazję sięgnąć po dwie najnowsze książki z serii edukacyjnej Wydawnictwa Wilga, czyli Pająki oraz W górach. W ich środku czekały na nas ciekawostki ze świata przyrody, szczególnie tej części dotyczącej zwierząt. Na niemal 50 stronach mieliśmy okazję podziwiać przepiękne ilustracje, w pełnych kolorach przykuwające bez większego problemu wzrok młodego czytelnika. Tekst jest napisany ciekawie, zawiera wiele ciekawostek. Do tego jest bardzo przyjazny nawet dla początkującego czytelnika. Duża czcionka i nie za duża ilość zdań zachęcają do zmierzenia się z tematyką. Oczywiście co najważniejsze, książki zawierają wiele ciekawostek dotyczących zwierząt znanych z otoczenia, pomagając rodzicom sprostać pytaniom dzieci.

młodzi przyrodnicy, seria edukacyjna, dla dzieci, wilga

Koszt książeczki to 14,99 zł. Wydawnictwo Wilga dziękujemy za książki. Do tej pory w serii Młodzi Przyrodnicy ukazało się niemal 25 różnych historii. Znacie może? Sięgacie po takie serie edukacyjne dla dzieci?

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.