Reportaże coraz częściej witam w mojej biblioteczce. Tym razem Katarzyna Włodkowska w książce Na oczach wszystkich opowiada co robił polski Fritzl.

Reportaż za reportażem ostatnio u mnie gości. Jestem tym zdziwiona, bo jeszcze jakiś czas temu był to jeden z gatunków, po który nie sięgałam wcale. Ale reportaż to przecież opowieść o realnym świecie, który nas otacza. Niestety coraz więcej z tego co obok, co w tv czy interenecie jest informacją przesiąkniętą czyimś cierpieniem czy złem. Do dziś pamiętam historię, która przetoczyła się przez media o Fritzlu, ale nie wszyscy wiedzą że był i polski Fritzl. I to o nim opowiada w swojej książce Katarzyna Włodkowska.

Nie było w ostatnich latach głośniejszej historii…

Pani Katarzyna Włodkowska jest autorką reportażu prasowego Dom zły, a po nim postanowiła napisać książkę Na oczach wszystkich, aby odpowiedzieć sobie na pytanie kto o tym wiedział oraz dlaczego tak to wszystko się potoczyło… Historia dzieje się na Kaszubach, choć samo miejsce mogło być jak wiele podobnych w kraju. Młoda kobieta poznaje mężczyznę, niby przystojny, szarmancki, zawrócił jej w głowie i zauroczył na tyle, iż zostaje jego żoną. Zamieszkują razem w domu daleko od wsi, pod lasem, ale blisko rodziny męża. Miało być tak pięknie, ale szybko okazuje się, że kobieta zostaje więźniem we własnym domu. Choć rodzi dwie córeczki, w międzyczasie doświadcza wiele zła. Jest zamykana w piwnicy, głodzona, bita, poniżana, gwałcona, aż traci momentami nadzieję na poprawę swojego losu. Ucieka z pomocą matki i brata, zabierając córeczki. Niestety okazuje się, że system, który powinien nieść pomoc w tej sytuacji zawodzi je i to kilkukrotnie. Jak bardzo kłamstwo, znieczulica, obojętność, niechęć do wtrącania się w sprawy innych, sądzenie że jest jak zawsze było… Jak bardzo to wszystko potrafi sprawić, iż ludzie stają się nieczuli i nieuważni na krzywdę innych? Jeśli szukacie książki na jeden czy dwa wieczory, to źle trafiliście. Ten reportaż czyta się powoli, stopniowo zagłębiając się w kolejne kręgi piekła, tak jak tkwiła w nich więziona kobieta. I gwarantuje Wam, że ta historia zostanie z czytelnikiem na długo! Książka głęboko mną wstrząsnęła i zapewne jeszcze długo będę myślała o tej historii. Koszt okładkowy książki to 44,99 zł. Wielka Litera dziękuję za możliwość przeczytania tego reportażu. Inne ciekawe reportaże, ale i nie tylko znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.