Jak sobie poradzić w grupie kiedy jest się bardzo nieśmiałym? Czy mały nieśmiały duszek Gustaw znajdzie sposób na pokonanie swoich obaw?

Nasze pociechy bywają przebojowe, nawet po pierwszym dniu w przedszkolu okazuje się, iż znają wszystkich po imieniu ze swojej nowej grupy. Są lubiane, często to one inicjują zabawę w grupie rówieśniczej. Bywa czasami też tak, iż nie jest im tak łatwo przełamać pierwsze lody z nowopoznanymi kolegami i koleżankami. Stoją z boku, przyglądają się i mierzą z obawą przed podejściem do tych nieznajomych. Do której z grup należą Wasze dzieci? Jeśli są dość nieśmiałe to może warto aby poznały przygody Gustawa – to nieśmiały duszek.

Nie tylko dla (nie)śmiałych

Oto Gustaw. Mały, biały duszek. Taki jakiego zapewne sami byście narysowali, gdyby ktoś Was o to poprosił. Nasz bohater kocha grać na skrzypcach. Oczywiście żyje on w społeczności duszkowej, ale wciąż ma obawy przed rozmowami czy zabawą z innymi. Niestety jest bardzo nieśmiały i nie wie jak przełamać swój lęk. Pewnej nowy wydaje się, iż znajduje sposób na swoje obawy. Zbiera się na odwagę i wysyła do wszystkich znajomych zaproszenia na swój koncert skrzypcowy. Ale czy ktoś na niego przybędzie? Czy uda się Gustawowi zagrać wszystko tak jak to sobie wymarzył? Czy występ okaże się sukcesem, a może totalną klapą? I co najważniejsze czy dzięki swojej muzyce przełamie pierwsze lody i uda mu się z kimś zaprzyjaźnić?

gustaw, nieśmiały duszek, dla dzieci, świetlik

Po pierwsze książeczka jest pięknie wydana, w twardej okładce z wypukłymi zdobieniami. Na każdej stronicy znajdziemy kolorowe, przyciągające wzrok młodego czytelnika ilustracje. A do tego jest dość krótki, napisany dużą czcionką tekst. Jeszcze dzięki temu bardzo przyjazny dla stawiającego swoje pierwsze kroki czytelnicze młodego czytelnika. Historia piękna, mądra i z morałem. Warto po nią sięgnąć nie tylko mając nieśmiałe dziecko 🙂 Koszt okładkowy książki to 39,90zł. Wydawnictwo Świetlik dziękuję za książkę. Inne piękne pozycje dla dzieci nie tylko na dobranoc znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.