Młodzi ludzie marzą o bardzo wielu różnych rzeczach… Ale czy chcą kierować motelem? Przed takim zadaniem staje Mia w powieści Motel Calivista.

Młodzi ludzie marzą o bardzo wielu rzeczach. Czasami są to te bliskie, bardzo przyziemne historie, czasami jednak okazują się być dość trudne do spełnienia. A o czym marzą Wasi młodzi członkowie rodziny??? Powiedzcie czy marzenie o wolności, lepszym życiu, bezpieczeństwie to rzeczywiście tak wiele? Takie marzenia zapewne miała rodzina Mii, trafiając pod strzechy takiego miejsca jak Motel Calivista. Sami zobaczcie co ich tam czekało!

Czy marzenia o wolności to tak wiele?

Mia Tang przybywa wraz z rodzicami do USA z Chin. Aby móc cieszyć się nowym życiem, bardzo ciężko pracują w motelu, który zamieszkują. Sprzątają, dbają o gości, a ich dziesięcioletnia córka obsługuje mieszkańców w recepcji. Jednak nawet tak ciężka praca, którą wykonują wspólnie nie zadowala właściciela motelu, co rodzi tylko kolejne kłopoty dla rodziny Tang. Jako obcokrajowcy próbują odnaleźć w nowym kraju swoje miejsce na ziemi, niestety nie jest to najprostsze. Pracując w motelu próbują pomagać innym imigrantom, którzy znaleźli się w jeszcze gorszym położeniu niż oni sami. Pozwalają im więc zajmować wolne pokoje, choć muszą to robić tak, aby nie dowiedział się o tym właściciel. W tym wszystkim są jeszcze marzenia naszej bohaterki Mii, która pragnie zostać pisarką. Ale jak skoro dopiero uczy się języka i próbuje zrozumieć kraj, w którym zamieszkali. Tak właśnie wygląda ich american dream.

Muszę przyznać, że z ogromną przyjemnością czytałam wraz z synem tą historię. Bohaterka to mądra, zaradna, rezolutna dziewczynka, która pragnie pomóc swoim rodzicom w tym niełatwym położeniu. Bo przecież wcale nie jest tak łatwo zaczynać wszystkiego od początku w obcym kraju. Choć spotykają się z niechętnymi postawami, brakiem chęci pomocy, próbami wykorzystania ich niełatwego położenia pokazują ich rodzina jest najważniejsza. O tym że przyjaźń, dobro, wsparcie pozwolą spełniać marzenia. Historia jest wzruszająca, poruszająca i pouczająca. Polecam serdecznie! Koszt okładkowy książki to 42,90zł. Dziękuję Wydawnictwo Zygzaki za otrzymany egzemplarz. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.