Czy mamy tutaj wielbicieli Minecraft? Tym razem chciałabym zachęcić do połączenia zabawy z nauką. A taką właśnie zabawę gwarantuje niejedna księga Minecraft.

Myślę, że bez problemu znajdą się tutaj wielbiciele popularnej gry. Z jej motywami powstały już serie ubrań, gadżetów, klocki, filmy czy inne produkcje dla dzieci. Sporo również znajdziemy z nią związanych książek. Powiedzcie mi, czy sięgacie po takie wydawnictwa? Często sugerujecie się przy ich wyborze właśnie tematyką lub preferencjami dziecka co do ulubionych bohaterów? Dziś chciałam pokazać Wam kilka pozycji z serii Księga Minecraft dla dzieci.

Nauka przez zabawę

Od kiedy synowie zaczęli przygodę z szlaczkami, literkami, próbą odwzorowania czy też pisania sięgamy po książki, które nie tylko bawią, ale również uczą czy też pomagają w rozwijaniu poszczególnych zmysłów. Nie ukrywam, że pomocnym często okazuje się ulubiony motyw czy bohater, ponieważ znacznie częściej samodzielnie po taką pozycję sięgają niż po inną. Tak było np. z matematycznymi megazadaniami minecraft. Ostatnio więc sięgnęliśmy po niejedną pozycję z serii Księga Minecraft. Dzięki nimi wielbiciele tej tematyki mieli okazję przenieść się do Netheru i Kresu, Dungeons, wyruszyć na podwodną przygodę czy zmierzyć się z przetrwaniem. Każda z nich jest kolorowa, bez większego problemu przykuwa uwagę młodego adepta świata zbudowanego z kwadratów. W środku znaleźliśmy ponad 500 naklejek, na każdej ze stron znajdują się różnorakie zadania do rozwiązania. Są tam labirynty, obrazki do uzupełnienia, teksty do przeczytania i uzupełnienia, zagadki matematyczne, zadania na spostrzegawczość itp.

księga minecraft, dla dzieci, nauka przez zabawę, harperkids

Najlepszą rekomendacją dla serii Księga Minecraft niech będzie fakt, iż synowie zabrali je do szkoły i wraz z kolegami podczas pobytu w szkolnej świetlicy wspólnie rozwiązywali zadania w nich zawarte. Bawiło się przy nich kilkanaście osób 🙂 Koszt każdej z książek to 29,99 zł. HerperKids dziękujemy za przesłane albumy. Inne ciekawe pozycje książkowe, które mieliśmy okazję spod znaku Minecraft-a recenzować znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.