Akademia Mądrego Dziecka to seria książek edukacyjnych dla dzieci. Tym razem ukazały się: Co robimy gdy śpimy? oraz Wycieczka po mózgu. Zapraszam na recenzję.

Jak często sięgacie po książki edukacyjne? Czy realizujecie to co wielokrotnie już powiedziano, iż najlepiej uczymy się poprzez zabawę oraz samodzielne tworzenie niż odtwarzanie schematów… Tym razem dzięki serii Akademia Mądrego Dziecka mamy okazję po raz kolejny poznać szczegóły dotyczące nas samych. Tym razem z pomocą Tymka, będącego neuronem odbędzie się Wycieczka po mózgu oraz odkrywanie tajemnic śpiącego umysłu. Zapraszam na wspólną wycieczkę!

Akademia Mądrego Dziecka

Po raz kolejny ta seria powiększyła się o 2 książki edukacyjne. Są dobrą okazją, aby poszerzyć wiedzę czy nauczyć się czegoś nowego w ramach domowej edukacji. Tym razem mamy okazję wybrać się do mózgu i czasu kiedy śnimy. Książki są wydane w twardej oprawie, w rozmiarze A4. W środku znajdziemy kolorowe, ciekawe, a zarazem schematyczne ilustracje. Tekstu nie jest bardzo dużo, za to często umieszczony w formie dymków sprawia iż z obserwujemy dyskusje pomiędzy np. elementami naszego umysłu. Podczas lektury możemy poznać wiele szczegółów dotyczących mózgu oraz snu. Po umyśle oprowadza nas młody neuron Tymek, który pokazuje młodym odkrywcom poszczególny obszary mózgu, uczy rozróżniać rodzaje neuronów.

wycieczka po mózgu, nauka, dla dzieci, harperkids, edukacja

Podczas wycieczki po czasie snu również towarzyszy nam nasz znajomy Tymek. Tym razem możemy spotkać chóry neuronów i koszmarnego psotnika. Dowiemy się kto robi nocą porządki w mózgu, gdzie zapisywane są wspomnienia i po co nam lęki i pragnienia. Będziemy mieli okazję wraz z Tymkiem dowiedzieć się jak ważny dla naszego poprawnego funkcjonowania jest sen.

co robimy gdy śpimy, śpiący mózg, harperkids, edukacja, dla dzieci

Koszt książki to 36,99zł HarperKids dziękujemy za egzemplarze do recenzji. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.