Do naszych czytelniczych rąk trafiła właśnie kolejna część książki, w której rezolutna nastolatka Lottie Brooks powraca i postanawia opowiedzieć o świecie widzianym nastoletnimi oczami.

Nie od dawna wiadomo, iż nastolatki widzą świat w sposób bardzo specyficzny. Wszystkie przemiany, które zachodzą w ich ciałach od tych widocznych z zewnątrz po te burze hormonalne wewnątrz kształtując ich sposób patrzenia na otoczenie oraz zachowania. Taką rezolutną nastolatką była poznana w pierwszej części popularnej powieści dla nastolatków Lottie. Jak na 12-latkę przystało ma żenujące życie oraz jak się okazuje towarzyskie przypały. Z czym Lottie Brooks powraca tym razem?

Problemy towarzyskie Lottie

Tą sympatyczną nastolatkę mieliśmy okazję poznać już podczas czytania pierwszej części jej przygód: Żenujące życie. No bo jak nie uśmiechnąć się czytając o końcu życia mającej 11 lat i 9 miesięcy młodej dziewczynie. Zaciekawieni po pierwszej części musieliśmy wiedzieć z czym Lottie Brooks powraca, tym razem mając Towarzyskie przypały. Jest właśnie koniec ferii wiosennych i naszą bohaterkę czeka powrót do szkoły. Tym razem idzie tam z myślą, iż dzielnie stawi wszystkiemu czoła. Niestety ma pryszcza nazywanego żartobliwie Wulkanem Barbarą. Jej najważniejszym założeniem jest danie sobie spokój z próbą zaimponowania wrednej Amber i podjęcie działań, aby zwalczyć swoje przezwisko Ogórek. Gdy wszystko jakoś się układa i zaczyna wyglądać obiecująco Lottie zostaje obsadzona w szkolnym przedstawieniu jako Śpiewający Krab. Ona postrzega to jako szansę na olśnienie nie tylko znajomych, ale co ważniejsze Daniela, w którym potajemnie się podkochuje. Czy to się uda? A moze będzie to kolejny towarzyski przypał w życiu tytułowej nastolatki?

Lottie jak zawsze nie zawiodła. Książka jest utrzymana w formule pamiętnika prowadzonego przez nastolatkę. Wielki plus za ozdobienie tekstu schematycznymi rysunkami:-) Oczywiście książka jest utrzymana w humorystycznym duchu ukazując specyficzne patrzenie na świat właśnie przez ludzi w tym wieku. Jeśli chcecie spojrzeć na niektóre rzeczy z pozycji nastolatka albo po prostu nie jeden raz się uśmiechnąć to zapraszam do lektury. Koszt okładkowy książki to 44,99 zł. Jest dedykowana czytelnikom powyżej 9r.ż. Znak Emotikon dziękuję za możliwość zrecenzowania obu części tej historii. Inne ciekawe książki dla dzieci i nastolatków znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.