Dzieci jako naturalni odkrywcy sięgają wciąż i wciąż po ciekawostki ze świata roślin i zwierząt. Z tego powodu nie mogło u nas zabraknąć miejsca na Dziki poradnik przetrwania 🙂

Czy Wasze dzieci też kochają odkrywać otaczający je świat? Poszukują sensu tego co się dzieje, rozwiązują zagadki, odnajdują cel, do którego mieli podążyć. A jako rodzic nie mogę wyjść z podziwu obserwując z jaką pasją i zaciętością to czynią. Wspierając je w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności staram się obdarowywać ich wartościowymi książkami i grami planszowymi. Tym razem przestudiowaliśmy wspólnie Dziki poradnik przetrwania. Zapraszam do świata zwierząt.

Mega porcja wiedzy o zwierzętach i o tym, jak nie dać się zeżreć!

Pani Agnieszka Graclik jest autorką naszej najnowszej książki dotyczącej świata zwierząt. Jest ona znana jako pani z przyry, pasjonatka otaczającego nas świata i zapalona narratorka zrozumienia dla niego. Na co dzień żyjemy w poukładanym świecie, będąc jako ludzie na szczycie łańcuszka pokarmowego. Oznacza to nie mniej nie więcej jak to, iż to my zjadamy a nie jesteśmy zjadani. Ale kiedy tylko postawimy się gdzieś kilka szczebli niżej okaże się, że większość czasu spędzalibyśmy na obmyślaniu kolejnych strategii jak przetrwać, jak się schować, może kogoś udawać. Nie chcielibyśmy przecież zostać posiłkiem kogo większego czy groźniejszego?! Dlatego autorka postanowiła przybliżyć nam najciekawsze ze strategii zwierzęcych Dawidów walczących o przeżycie! Stworzenia więc oszukują, udają kogoś lub coś innego, bronią się z pomocą kleju, kupy czy włosów, a czasami przywdziewają zbroję albo mają ochronę. Okazuje się, że potrafią być ogromnie pomysłowe, a póki to działa to nawet najgłupszy pomysł potrafi uratować życie!

Książka przyciąga każdego młodego czytelnika zawartymi w niej informacjami. Przedstawia omawiane zwierzęta w sposób usystematyzowany, ale i niezwykle ciekawy. A całość dopełniona jest fajnymi grafikami i kolorowymi zdjęciami. Koszt okładkowy to 44,99 zł. Wydawnictwo Wilga dziękuję za egzemplarz. Wszystkie inne ciekawe pozycje dla dzieci znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.