Wakacje już praktycznie nastały. Od tygodnia dzieci uczęszczające do szkół mają wolne… Tylko jak zaplanować udane wakacje z dziećmi i nie zwariować? Jakie aktywności warto rozważyć?

Wakacje to czas beztroski, odpoczynku, dobrej zabawy oraz zbierania licznych, rozwijających nas doświadczeń. Dzięki podróżom tym dalszym, ale i tym bliskim poszerzamy swoje horyzonty. Często mówi się, że podróże kształcą. Bywają etapami w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. My, jako rodzice trójki synów, wakacje traktujemy trochę mniej filozoficznie… To szansa na odrobinę czasu spędzonego razem, na budowaniu rodzinnych więzi i wspomaganie rozwoju naszych dzieci. W związku z tym zawsze uważnie dobieramy aktywności na wakacje z dziećmi… Bo niestety leżenie na leżaku nam nadal nie grozi, synowie to bardzo aktywni i ciekawscy młodzi ludzie!

Wspólne wędrówki

Nie ukrywam, że obawiałam się naszej wyprawy w góry. Nie byłam pewna czy podołamy wędrówkom po górskich szlakach, mając ze sobą trójkę dość małych dzieci. Podczas naszego debiutu w Karkonoszach najważniejsze okazały się: odpowiedni dobór ubrań i butów, zabranie ze sobą wystarczającej ilości prowiantu i picia oraz dokładne zaplanowanie tras. Przy tym ostatnim aspekcie braliśmy pod uwagę ewentualną możliwość powrotu z wędrówki busem, pks-em, autem czy kolejką górską, rozważając czy czas trasy i jej wypiętrzenia są dla naszej rodziny odpowiednie. Planowałam je też tak, aby trudniejsza część trasy była wejściem na szczyty, bo zawsze jakoś łatwiej znieść wymagający szlak kiedy dąży się na górujący nad nami szczyt. Synowie zaskoczyli nas bardzo tym, iż chętnie znosili trudy wypraw oraz tym, że z każdym dniem coraz bardziej pragnęli gór. Jeśli i Wy macie obawy przed zabraniem maluchów na szlak, dajcie im szansę bo dzieci Was pozytywnie zaskoczą 🙂

wakacje z dziećmi, wyprawa w góry, razem z dziećmi

Wyprawa kajakiem

Aktywnością, którą zaplanowaliśmy na ten rok jest odpoczynek nad wodą, choć tym razem będą to akweny śródlądowe, typu rzeki czy jeziora. Postanowiliśmy zrobić sobie Prezent Marzeń w postaci spływu kajakowego. Całą rodziną planujemy wybrać się na wycieczkę wartkim nurtem Regi na trasie Trzebiatów – Mrzeżyno. Jest to 3 h trasa dla początkujących Chcemy w ten sposób zapoznać synów z tym rodzajem odpoczynku, z prawidłowym zachowaniem na wodzie czy zasadami bezpieczeństwa podczas podróży kajakiem. Mam nadzieję, że dzieci zakochają się tak jak my w pięknie przyrody nad polskimi akwenami i częściej wspólnie będziemy odkrywać z tafli rzek Polskę.

spływ kajakowy, wakacje z dziećmi, aktywność rodziny, wakacje

A Wy co zaplanowaliście w tym roku? Wybieracie się odkrywać Polskę czy może gdzieś zagranicą spędzicie czas wolny? Częściej wybieracie aktywne formy wypoczynku, czy jednak po całorocznej ciężkiej pracy raczej preferujecie plecak, leżak i basen ze zjeżdżalniami dla dzieci? A może macie sprawdzone miejsca, gdzie warto wybrać się z dziećmi???

wpis powstał przy współpracy z prezentmarzen.com, zdjęcia pochodzą z pixabay.com

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.