Paulina Świst od dłuższego czasu pisze książki ostrym językiem, okrasza ostrym seksem i mami ostrą jazdą. Co tym razem sprezentowała w powieści Sztauwajery?

Mam nadzieję, że mieliście już okazję poznać się bliżej z twórczością polskiej autorki ukrywającej się pod pseudonimem Paulina Świst. Ja z chęcią sięgam po jej twórczość, bo lubię zaczytywać się wydarzeniami dziejącymi się na pograniczu świata prawniczego i ich nie całkiem legalnie funkcjonujących klientów. Tym razem zostajemy zaproszeni obietnicą ostrości na każdej stronie na Sztauwajery. Idziecie razem ze mną?

Dolina trzech stawów w Katowicach

Sztauwajery to po Paprocanach i Chechle kolejny tom serii, choć powiem szczerze nie czytając pierwszego z nich bez większych problemów nadążałam za ciągiem wydarzeń w kolejnych. A przyjemnością spotkałam ponownie znanych mi już bohaterów, których bardzo polubiłam. Przez swoje przejścia Paulina musiała poszukać sobie pracy poza Wrocławiem, okazało się iż na Śląsku znalazła wspólniczkę i nową kancelarię. Obie zajmowały się bronieniem gangsterów z pierwszych stron gazet Ksenona i Ramzesa. A ich znajomości po godzinach pracy skutkowały uczestniczeniem w galach i bankietach, gdzie miały okazję spotkać również najważniejszych przedstawicieli biznesu czy władzy. Tym razem na jednym z nich zostają wraz z Marcinem zawołane na spotkanie z Lucjanem Złockim (zwanym Lucą). Choć posiadał on wiele legalnie działających biznesów nie od dziś było wiadomo, iż więcej zarabia pod stołem i zawsze robiąc coś z pozoru dla kogoś ma w tym swój interes. Zapewne jest i tym razem kiedy prosi ich o namówienie Ramzesa i Ksenona na bycie nawzajem świadkami na swoich procesach. Taka niby niewinna przysługa, ale prawniczki od razu wiedzą że coś śmierdzi, tylko gdzie dokładnie… Na to wszystko pojawia się Julia Czerny, znajoma prawniczka, której syn właśnie ma mieć sprawę karną i prosi Zosię i Paulinę o pomoc, tak po starej znajomości. Może wszystko byłoby nie takie istotne gdyby jej syn nie był wierną kopią Lucjana Złockiego… A to jest początek tej historii!

Powieść jak na Panią Paulinę przystało ma szybką akcję, niebanalne dialogi, bohaterki są wyraziste i mają swoje zdanie wyrażane ciętym językiem. Wszystko dzieje się na styku świata prawników, gangsterów oraz podobno legalnie działających biznesmenów. Tu każdy ma jakiś interes w swoich działaniach i czytelnika zadaniem jest odkryć o co tak naprawdę im wszystkim chodzi?! Sięgniecie po tą powieść to była przyjemność… Nie mogę się doczekać kolejnej powieści spod pióra Pauliny Świst. Koszt okładkowy książki to 42,90 zł. Wydawnictwo Akurat dziękuję za egzemplarz 🙂 Inne ciekawe powieści Pauliny Świst znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.