Coraz więcej książek dla młodych czytelników oprócz bycia zabawką porusza też te ważne tematy. Przestańcie się kłócić to taka właśnie mądra książka dla dzieci. Zapraszam na recenzję.

Mądra książka dla dzieci to nie tylko taka, która zapewnia świetną zabawę, ale przede wszystkim taka, która uczy, poszerza horyzonty czy też porusza tematy ważne choć często dość trudne. A że lubimy takie pozycje postanowiliśmy sięgnąć po książeczkę Przestańcie się kłócić! Zobaczcie co czekało na nas w Przestańcie się kłócić zamówionej z Taniaksiazka.pl.

Porozumienie bez przemocy

Oto gorąca, słoneczna, daleka kraina, w której rosło sobie potężne drzewo akacji. Było dawcą cienia, miejscem do którego wędrowała większość zamieszkujących tę krainę zwierząt. Rosło tam tak długo, że nawet najstarsze lwy czy słonie nie pamiętały jego początków. U jej podnóża mieszkał szakal Feluś, zebra Albert, małpka Zyzio oraz żyrafa Teresa. Wszystko było z pozoru w porządku do czasu kiedy z jakiegoś względu jedno ze zwierząt nie zaczęło sobie rościć pełni praw do rozłożystej akacji. Zaczęły się one ze sobą kłócić, obrażać nawzajem próbując udowodnić kto jest ważniejszy i kto tu rządzi. Najmądrzejszą okazała się żyrafa Teresa, która postanowiła spróbować pomóc załagodzić spory pomiędzy pozostałymi mieszkańcami.

mądra książka dla dzieci, dla dzieci, papilon, książka dla dzieci, przestańcie się kłócić
mądra książka dla dzieci, dla dzieci, papilon, książka dla dzieci, przestańcie się kłócić

Ta może dość niepozorna książeczka postanowiła ukryć we własnym wnętrzu jedną z najważniejszych kwestii, czyli porozumienie bez przemocy. Bywa, że złość jest tak silna iż może dojść do przemocy. Trzeba jednak nauczyć się porozumiewać inaczej, czego próbuje dowieść żyrafa Teresa. Na przykładzie zwierząt możemy porozmawiać z dzieckiem o radzeniu sobie ze złością, o sposobach rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy. Czy rzeczywiście zawsze możemy znaleźć pokojowe wyjście z sytuacji? Jest to książka inspirowana metodą komunikacji opracowaną przez Marshalla Rosenberga – NVC, czyli porozumienie przez przemocy. Koszt okładkowy książki to 34,90 zł. Tą i inne ciekawe książki znajdziecie w kategorii książki dla dzieci w popularnej księgarni internetowej. Pięknego dnia!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.