Gry planszowe ostatnio stały się bardzo modne. Coraz częściej sięgamy po nie podczas spotkań towarzyskich czy rodzinnych wieczorów. Jak sprawdzą się Tajniacy od Rebel?

Obserwując to co się dzieje wśród bliższych czy dalszych znajomych mogę powiedzieć, że planszówki zaczynają królować podczas spotkań towarzyskich czy rodzinnych. To one uczą nas zdrowej rywalizacji, kreatywności, często rozwijają wyobraźnię, poszerzają nasze horyzonty, uczą rywalizacji czy też kooperacji, ale przede wszystkim bawią i małych i dużych. W naszym domu gościmy zarówno gry planszowe dedykowane wspólnej zabawie całych rodzin z dziećmi jak i te imprezowe dla dorosłych. Dziś kilka słów o grze Tajniacy od Rebel.

Tajniacy – kilka zasad

Jeśli lubiliście grać w mafię lub temu podobne to ta gra też Wam się spodoba! Jest to planszówka dla 2 do 8 osób, a rozgrywka trwa do 10min. W wersji podstawowej jest to gra towarzyska dla osób powyżej 15 lat. W środku mamy 200 kart z 400 kryptonimami, 40 kart kluczy, klepsydrę, 16 kafelków agentów w dwóch kolorach, 1 podwójnego agenta, 7 kafelków niewinnych obserwatorów oraz 1 kafelek zabójcy.

Grający dzielą się na 2 drużyny agentów (niebieską i czerwoną) i wybierają spośród siebie Szefów Wywiadu. Na stole rozkłada się 25 losowych kafelków z kryptonimami oraz losuje jedną kartę klucz dla danej rozgrywki. To na niej, widocznej tylko dla obu bosów, widnieje prawidłowy układ agentów. Szefowie podają w ciągu rundy jedno hasło, które przez wieloznaczność kryptonimów może się kojarzyć z kilkoma z nich. Agenci muszą wytypować prawidłowo poszukiwane słowo, omijając hasła przypisane do grupy przeciwników, zabójcy oraz niewinnych obserwatorów. Wygrywa ta grupa agentów, która poprawnie wytypuje swoje kafelki kryptonimów. Gra kończy się automatycznie kiedy, któryś z agentów trafi kafelek zabójcy.

rebel, gra towarzyska, gra imprezowa, gra planszowa

Gra dobra na spotkanie towarzyskie?

Gry towarzyskie muszą być szybkie, wciągające i przygotowane dla większej grupy osób. Taką grą niewątpliwie jest Tajniacy gra planszowa do Rebel. Ale oprócz podstawowej wersji, typowo imprezowej ma ona też inne odmiany:

  • Bez Cenzury zdecydowanie bardziej pikantna rozgrywka dla graczy 18+
  • Obrazki, z którą poradzą sobie nawet dzieci 8+
  • Duet dla tych, którzy cenią sobie rozrywkę w wąskim gronie 🙂
  • Disney zawierająca obrazki z postaciami znanymi z kreskówek dla graczy 8+

Myślę, że dzięki tak wielu odmianom gry Tajniacy, każdy wybierze coś tylko dla siebie. Więc jeśli poszukujecie gwarancji świetnej zabawy czy to z paczką znajomych, czy z rodziną, a może tylko w duecie to ta planszówka będzie idealnym wyborem. Życzę udanych rozgrywek!

post powstał przy współpracy z empik.com

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.