Jak często sięgacie wraz z dzieckiem po kolejną książkę? Preferują przygodowe, detektywistyczne czy może zupełnie popularnonaukowe pozycje? A może opowieść o sympatycznej Lilu?

Ostatnio zauważyłam, iż synowie pomimo końca szkoły coraz częściej wieczorami sięgają po książki. W związku z tym pojawia się ich też więcej w naszym domu. Są różnorakie, od paranaukowych zawierających szereg ciekawostek, przez detektywistyczne, aż do przygodowych. Tym razem dotarła do nas książka dedykowana czytelnikom powyżej 9 r.ż. opowiadająca o przygodach sympatycznej Lilu.

Bo świat to za mało…

Książka opowiada o perypetiach misi Lilu. Postanowiła ona przeciwstawić się swojemu dotychczasowemu życiu, niesiona buntem młodzieńczym ruszyła w świat chcąc tak naprawdę odnaleźć siebie samą. Podczas swojej wędrówki trafia do wielu krajów basenu Morza Śródziemnego. Dzięki temu ma okazję poznać nowe kultury, mieszkańców innych państw, a dzięki temu zacząć budować swój własny światopogląd. Nie bez powodu twierdzi się, że podróże rozwijają… Misia wiedziona swoim naturalnym instynktem odkrywcy wędruje przez Grecję, Turcję, Izrael, Egipt, Tunezję, Maroko, Hiszpanię, Francję i Włochy. Taki przekrój śródziemnomorskich społeczeństw pozwala jej poznać lepiej samą siebie, zrozumieć wiele sytuacji czy decyzji, na które nasza bohaterka się często buntowała. A wszystko napisane jest w konwencji baśniowej, pełna zwrotów akcji. Co ważniejsze młody czytelnik na stronach powieści może odnaleźć sam siebie, przemyśleć zawarte w książce przesłania moralne. Dodatkowo mądra treść została otoczona pięknymi ilustracjami dopełniającymi całości.

lilu, droga miodowa, książka inicjacyjna, dla dzieci, siedmioróg

Wraz z synami czytaliśmy kolejne rozdziały będące poszczególnymi przygodami misi przed snem. Nie łatwo było przekonać ich, iż na jednym rozdziale koniec tego dnia. Historia z łatwością wciąga młodego czytelnika, pokazuje świat, ale i uczy. Polecamy. Koszt okładkowy książki to 49,50 zł. Siedmioróg dziękujemy za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.