Jesteście kreatywni? Czy wiecie przy jak wielu czynnościach jest nam to potrzebne? Czy można przechodzić Trening kreatywności i to już będąc dzieckiem?
Dzieci z natury są bardzo ciekawskie, a przy tym niebanalnie patrzą na otaczający je świat. Szukają swoich własnych rozwiązań tłumaczących im sposób działania rzeczywistości. Wiele się w tym czasie uczą, najwięcej poprzez zabawę. Czy są jakieś działania, które warto podjąć, aby wspomóc ich zrównoważony rozwój? Czy trening kreatywności jest wart naszej, rodzicielskiej uwagi?
Super trening dla dzieci
Edukacja domowa jest modna wśród młodych rodziców. Dzięki niej mogą wspomóc rozwój swojego dziecka, poszerzać jego wiedzę czy też rozwijać umiejętności. Podczas wspólnej zabawy w naukę możemy odkrywać predyspozycje czy też zainteresowania pociechy oraz kierunkować jej rozwój. Oczywiście często przy tej okazji sięga się po publikowane w internecie materiały czy też książki edukacyjne. Ciekawą serią książek są Super treningi dla dzieci, których autorkami są Paulina Mechło wraz z Olgą Geppert lub Roksaną Kosmalą. Jak na psycholożkę i neurokognitywistkę przystało 🙂 W środku najnowszej książki – Trening kreatywności znaleźliśmy wiele zadań, zagadek i łamigłówek oraz gier umysłowych. Dzięki nim korzystające z pozycji dziecko wraz z rodzicem mogą rozwijać swoje kreatywne myślenie czy niesztampowe sposoby rozwiazywania stawianych przed nimi problemów. Postaciami, trochę humorystycznymi przeprowadzającymi czytelników przez kolejne strony są Móżdżynka, Móżdżek i Kiki.
Jest to kolejna książka z tej serii, po którą sięgamy wraz z synami. Bardzo sobie chwalimy taki sposób pracy, chłopcy z chęcią i sporym zacięciem stawiali czoła kolejnym zadaniom. Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Wydawnictwo Sensus dziękuję za przesłany egzemplarz. Inne ciekawe pozycje wspomagające rozwój najmłodszych znajdziecie w naszej blogowej zakładce.
1 Comment
Pingback: Trening ciszy dla dzieci, czyli wyciszone dziecko? | Mama na Tropie