Czy wybierając się do lasu czujecie się gotowi na każdą niespodziankę, która może Waszą rodzinę tam spotkać? Czy raczej teren porośnięty drzewami to nie Wasza domena? Jeśli chcecie ujarzmić puszczę to sięgnijcie po poradnik bushcraftu i survivalu – Leśny niezbędnik rodzinny.

Długie weekendy, tak jak ten obecny sprzyjają aktywnościom na wolnym powietrzu. Każdy niemal wyrusza z naszej betonowej pustyni pooddychać pełną piersią wśród drzew, łąk i dzikiej natury. My staramy się bywać poza domem tak często jak to tylko możliwe, szczególnie kiedy pogoda za oknem jest tak piękna. Oczywiście staramy się być przygotowani na wszelkie ewentualności, które mogą spotkać nas na rodzinnych szlakach. Często przydaje się w tej kwestii moje doświadczenie z harcerstwa czy męża survivalowe. Jeśli jednak nie jesteście do końca pewni swoich umiejętności warto sięgnąć po poradnik bushcraftu i survivalu – Leśny niezbędnik rodzinny.

Leśny niezbędnik rodzinny

Choć jako długoletnia harcerka nie mogę o sobie powiedzieć iż jestem zielona w leśnej tematyce to zawsze wychodzę z założenia, że wiedzy i podpowiedzi nigdy za dużo. Stąd pozycja Leśny niezbędnik rodzinny pojawiała się w naszej biblioteczce. Jest to książka o formacie bardziej kieszonkowym, co znaczy że z powodzeniem może nam towarzyszyć na niejednej wyprawie do dziczy. Jej autorami są Paweł Frankowski – głodny wiedzy survivalowej, zakochany w jednośladach miłośnik lasu oraz Marian “Radar” Wyrzykowski instruktor survivalu i prowadzący wiele projektów edukacyjnych w tym zakresie. Dzięki tej książce większość z nas, laików w tematyce leśnego przetrwania poradzi sobie doskonale z wycieczką połączoną z noclegiem w leśnych ostępach. W środku znajdziemy skondensowaną wiedzę na temat pakowania, nawigacji, hamakowania, schronienia, wody, ognia, jedzenia czy pierwszej pomocy. Las pozwala nam w najnaturalniejszy sposób odpocząć, dać uspokoić się tak obciążonym i przebodźcowanym na co dzień zmysłom. Zielony kolor przecież uspokaja! Obcowanie z naturą jest dla nas ludzi bezcennym doświadczeniem, szczególnie, że ostatnimi czasy mamy do tego coraz mniej okazji. Warto zdać sobie sprawę, iż przez nasze cywilizacyjne oddalenie od natury musimy coraz wiecej uwagi poświęcić na przygotowania, aby wyprawy do lasu okazały się przyjemnym doświadczeniem. Jeśli jeszcze macie jakiekolwiek obawy przed rodzinnym wypoczynkiem w lesie, czas najwyższy przełamać swój opór i ruszyć w puszczę!

Koszt okładkowy książki to 49,99 zł. Wydawnictwo Septem dziękuję za egzemplarz, wiele razy już był testowany w terenie. Inne ciekawe książki dla rodziców znajdziecie w naszej rodzicielskiej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.