Podpalaczka to pierwszy tom nowej, młodzieżowej serii fantasy. Cóż czekało na czytelnika w powieści Zoraidy Cordovy, której bohaterką jest Renata Convida?

Czasami dla zmiany klimatu, innej ciężkości tematyki oraz sposobu prowadzenia narracji lubię sięgnąć po powieści dla młodzieży. To pewien rodzaj detoksu od tych dorosłych, trudnych i skomplikowanych relacji oraz tematów. Jedną z takich powieści, po które sięgnęłam ostatnio była Podpalaczka, której autorką jest Zoraida Cordova. Zapraszam na jej recenzję.

Desperacka walka, aby świat uczynić lepszym

Czy wspomnienia są dla Was istotną częścią Waszego jestestwa? Myślę, że są one bardzo istotne w całości obrazu naszej osobowości. Niestety w powieści, którą miałam okazję przeczytać żyjące tam osoby mogą być ich pozbawione. Główna bohaterka – Renata Convida została porwana jako małe dziecko. Ludzie króla wiedzieli, że może im się przydać, szczególnie że włada niebywałymi zdolnościami. Jako jedyna posiada umiejętność odbierania innym ich wspomnień. Jednak ona nie chce być narzędziem w rękach władcy. Zostaje jedną z Szeptów i rozpoczyna działać jako szpieg przeciw koronie. Czy jej tajna misja się powiedzie? Czy żądza zemsty nie przysłoni jej celu? Czy wojnę, która Renatę wiele kosztowała uda się zakończyć?

Powieść świetnie się czytała, historia wciąga i przykuwa uwagę czytelnika. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, za jej siłę, za nieustępliwość, za jej naturalność i brak wyidealizowania. Autorka zadbała o dobrze opisaną rzeczywistość, pełną magii, ścierających się ze sobą sił i wpływów. Z wielką przyjemnością brałam udział w tych wszystkich przygodach bohaterów powieści. Czekam więc na kontynuację tej historii. Koszt okładkowy książki to 45,99 zł. Wydawnictwo IUVI dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe powieści tego wydawnictwa dla dzieci i młodzieży znajdziecie w biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.