Brandon Mull jest już znany polskiej czytającej młodzieży z serii Baśniobór. Tym razem zaprasza do nowej serii Pięć Królestw, rozpoczynając od Łupieżców niebios. Zapraszam!

Brandon Mull dał się poznać polskim, młodym czytelnikom dzięki serii Baśniobór oraz Wojna cukierkowa. Obie mieliśmy okazję z synem czytać, więc postanowiliśmy sięgnąć po pierwszy tom najnowszej sagi. Tym bardziej, że sam autor twierdzi, iż ze wszystkich jego książek przypomina ona najbardziej Baśniobór właśnie. Ciekawe czy rzeczywiście jest tak samo świetna ta najnowsza powieść Pięć Królestw – Łupieżcy niebios?

Łupieżcy niebios

Bestsellerowy autor Brandon Mull zaprasza nas do przeżycia wspólnie najnowszej przygody. Cole chciał zaimponować grupce znajomych, więc namówił ich na wycieczkę do nawiedzonego domu. I to w Halloween, a przecież w ten dzień podobno rzeczywistość jest najbliżej magii czy innych wymiarów, a mary, które tylko czekały właśnie mają moc wyjścia z cienia. Nasza bardzo odważna na początku grupka dzieci trafia na Obrzeża. Jest to miejsce gdzieś pomiędzy jawą a snem, rządzące się swoimi prawami – realnymi w wyobraźni i zaczerpniętymi z magii świata. Grupa znajomych podczas podróży po tym świecie zostaje rozdzielona, co dodatkowo utrudnia im powrót do domu. Niestety ten magiczny świat niczego nie ułatwia ani nie tłumaczy. Niestety pięć królestw, które istnieją w tym wymiarze jest zagrożonych, ponieważ dobra magia zaczyna zanikać w tym wymiarze. Czy Cole i pozostali młodzi ludzie wrócą do domu? Czy inny wymiar można jeszcze uratować?

Powieść rzeczywiście jest bardzo ciekawa, od razu pochłania młodego czytelnika. Jeśli ktoś lubi twórczość Brandona Mulla nie będzie ani zaskoczony ani zawiedziony. Wręcz przeciwnie, będzie z niecierpliwością chciał sięgnąć po kolejny tom tej nowej serii. Książkę polecamy, każdemu młodemu człowiekowi który chciałby przeżyć fantastyczną, trochę magiczną przygodę z książką. Koszt okładkowy powieści to 39,99 zł. Wydawnictwo Wilga dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.