Dom to miejsce, do którego zawsze chcemy wracać, ale czy na pewno? Może to zupełnie obce miejsce, które kiedyś znaliśmy? Zapraszam na recenzję powieści Rafała Ciechowskiego.

Dom to miejsce, do którego podobno zawsze chcemy wracać, to tam kształtuje się nasze jestestwo. To właśnie w tym miejscu mamy paczkę starych znajomych, z którymi na nie jednym drzewie siedzieliśmy do nocy czy nie jedną rzecz robiliśmy pierwszy raz w życiu. Ale bywa i tak, że z jakiegoś powodu powrót w to miejsce nie jest w kręgu naszych zainteresowań… Zobaczcie co czekało na mnie w powieści Dom Rafała Cichowskiego zamówionej w Taniaksiazka.pl.

Miejsce, które stało się obce

Czaja, choć wywodzi się z małego miasteczka, zrobił karierę w start-upie w Warszawie. To tam odnalazł swoje miejsce na świecie, piękną dziewczynę Julię i przytulne cztery kąty. Czuł się spełniony choć był zapracowany, jak niemal każdy korpoludek. Jednak przeszłość, z którą jak się okazuje nie poradził sobie do końca, dogoniła go w jego codziennym pędzie. Niespodziewanie otrzymuje wiadomość, że jeden z członków ich paczki Gruby zmarł. Choć nie miał od dawna kontaktu ze starymi znajomymi, nieoczekiwanie zburzyło to jego budowany przez taki czas spokój. Co tak naprawdę czekało na niego w miasteczku, z którego tak uciekał?

Powieść jest ciekawa, wciągająca, mocna i bezpardonowa. Autor pokazuje, że nawet jeśli pozornie poukładaliśmy sobie wszystko w nowym, dorosłym życiu, to i tak może się to okazać mniej stabilne niż domek z kart. Mamy z jednej strony nostalgię i tęsknotę za szalonymi latami młodości, paczką, wspólnymi wariactwami i robieniem czegoś po raz pierwszy w życiu. Z drugiej strony jest tak usilnie budowany nowy świat, będący zupełnym odcięciem od przeszłości. Jest ot mistrzowskie pokazanie świata młodych, małomiasteczkowych mieszkańców, dla których sensem życia były imprezy, fury, dziewczyny, czas zakrapiany alkoholem i podkolorowany narkotykami. Koszt okładkowy powieści to 44,90 zł. Tą i inne ciekawe książki znajdziecie w kategorii beletrystyka i literatura piękna w popularnej księgarni internetowej. Pięknego popołudnia!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.