Nawet w tych najmniejszych przydomowych ogródkach można usłyszeć wesoło skaczące dzieci na trampolinie ogrodowej. Dlaczego są one tak popularne? Czy na trampolinie można tylko podskakiwać czy też pozwala na wiele innych form aktywności fizycznej?

Trampolina ogrodowa jest coraz popularniejszym elementem wyposażenia ogródków i ogrodów. Zauważyłam, że nawet na tych najmniejszych trawnikach rodzice starają się wygospodarować na nią miejsce. Nierzadko stanowi ona punkt, w którym skupia się cała zabawa na wolnym powietrzu grupy naszych gości. Ale dlaczego skradła ona serca dzieci i rodziców? Co takiego jest w niej, że każdy kto przychodzi na nasz ogródek od razu wdrapuje się po drabince? I zupełnie nie ma znaczenia czy jest dzieckiem czy dorosłym, poważnym człowiekiem…

Ogrodowa aktywność fizyczna

Trampolina ogrodowa nigdy nie stoi smętnie i samotnie w kącie. Od samego początku przykuwała uwagę wszystkich zaproszonych gości. Dzieci zawsze z iskrą w oku biegną w jej stronę od samego wejścia. Dorośli zaś nieco później, z sporą dozą nieśmiałości, postanawiają przetestować jej możliwości. W końcu kto nie chciałaby się bawić z radością pamiętaną z lat dziecięcych. Podskokom na batucie towarzyszą okrzyki, wybuchy radości, odgłosy miękkich upadków i salwy śmiechu. Ale jak się okazuje, trampolina to nie tylko miejsce oddawania się podskokom. Może być to także miejsce przydomowego uprawiania fitnessu!

trampolina ogrodowa, lifestyle, aktywność fizyczna, czas wolny, ogród

15 minut to aż 250 kcal!

Czy wiecie, że na przydomowym ogródku stoi sprzęt, dzięki któremu w 15 minut możecie spalić nawet 250 kcal! Ja do nie dawna nie zdawałam sobie z tego sprawy. Zarówno dorosły jak i dziecko mogą wykonać szereg prostych ćwiczeń, aby zapewnić sobie dzienną dawkę aktywności fizycznej. Proponuję wykonanie kilku pajacyków, luźnych skoków w miejscu, podskoki z wykopem nogi na zmianę, bieg w miejscu. Choć zauważyłam, iż dzieci najbardziej lubią ćwiczyć na batucie podskoki na czworaka czy opadania na matę chcąc uzyskać jak najbardziej spektakularny upadek. Ale świetna zabawa na trampolinie wymaga przestrzegania kilku zasad bezpieczeństwa.

Aby zabawa była bezpieczna

Oczywiście podczas udanej zabawy na trampolinie nie możemy zapominać o pewnych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim, sprzęt z którego korzystamy warto zakupić w sprawdzonym sklepie, gdzie otrzymamy fachową pomoc. Przykładem mogą być trampoliny ogrodowe w ogrodosfera.pl, z których wybierzemy tą dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości. Powinna ona posiadać stosowne certyfikaty, być prawidłowo złożona, nieuszkodzona i postawiona na twardym i stabilnym podłożu. Nie można zapominać o zamontowaniu osłon na metalowe elementy konstrukcji czy sprężyny oraz montażu bocznej siatki zabezpieczającej. Wykonując akrobacje na batucie wskazane jest wykonywanie ich w pojedynkę i na boso, ponieważ skoki mogą być przyczyną niekontrolowanego zderzenia z drugim uczestnikiem zabawy, a skarpetki bywają przyczyną poślizgnięcia. Jeśli te zasady będą Wam bliskie, będziecie mogli cieszyć się niczym niezakłóconą wspólną zabawą. 

Życzę Wam zatem wspaniałej zabawy 🙂

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.