Skrzydła i kości to debiutancka powieść Joanny Pawłusiów. Co może wydarzyć się w maleńkiej wsi, spokojnej, daleko od wielkiego i głośnego świata? Zapraszam!

Wsi spokojna wsi wesoła! Napisał kiedyś Kochanowski w jednym ze swych utworów. Tym razem taka mogłoby się wydawać maleńka mieścina na końcu świata, a już na pewno na końcu Polski, gdzie nikt specjalnie nie dociera stała się tłem do debiutanckiej powieści Joanny Pawłusiów. Byłam bardzo jej ciekawa, szczególnie po zapoznaniu się z zapowiedzią wydawcy. Zobaczcie co czekało na mnie w powieści Skrzydła i kości zamówionej w Taniaksiazka.pl.

Możesz albo uciec albo umrzeć…

Skrzydła i kości to debiutancka powieść Joanny Pawłusiów. Została ona zakwalifikowana jako thriller obyczajowy i psychologiczny. Lubię poznawać autorów poprzez ich debiuty. Do tego ciekawy gatunek bardzo zachęcił mnie do sięgnięcia po książkę.

Autorka postanowiła zabrać nas na wyprawę na głęboką prowincję. Tłem akcji stała się mała wioska Malumic. A w niej znajdziemy to wszystko co kojarzy się z takim miejscem. Ludzi, którzy wszystko o wszystkich wiedzą, ponieważ myślą iż to sposób na spokój. Senną ale zarazem duszną atmosferę, która odbiera chęć działania wszystkim, których otoczy. Mieszkańcy zdecydowanie nie chcą zmian oraz nowych mieszkańców, bo zaburza to tak idealny sielski obraz tego malowniczego, położonego wśród przyrody miejsca. W ten “ideał” przeprowadza się rodzina Bocheńskich. Ma to być ich nowego startu, ponieważ ze względu na córkę musieli uciekać z poprzedniego miejsca zamieszkania. Sąsiedzi nie są oczywiście zachwyceni nowymi przybyszami i z wielką dozą nieufności przyjmują ich do swojej społeczności. W noc po corocznym festynie zostaje odnaleziony martwy chłopak, a Kinga córka nowoprzybyłych znika. Czy ma szanse na odnalezienie, a zbrodnia na wyjaśnienie?

Uważam, że jest to bardzo udany debiut autorki. Już trzymam kciuki za jej kolejne pomysły i ich realizację. Choć oczywiście doszło do tajemniczej zbrodni, to nie ona zdaje się być najważniejsza. Ważną rolę odgrywa tutaj struktura i zachowania społeczeństwa, portrety psychologiczne bohaterów. Choć rozwikłujemy kryminalną zagadkę, to jednak patrzymy na to wszystko oczami odgrywających swoje role postaci. Bardzo ciekawie się to rozwijało i nie wiadomo kiedy wciągnęło mnie doszczętnie. Koszt okładkowy powieści to 42,90 zł. Tą i inne ciekawe książki znajdziecie w kategorii thriller w popularnej księgarni internetowej. Ciekawej lektury!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.