Jak to jest z tym wstydem? Ile razy powiedziałaś sobie, że nie wypada albo zastanawiałaś się co inni powiedzą? Nigdy nie wstydź się siebie! mówią terapeutki.

Jako ludzie jesteśmy zwierzętami stadnymi, więc siłą rzeczy zawsze będziemy zwracali uwagę na to co inni o nas myślą i mówią. Zawsze dążymy do zaakceptowania przez grupę, szukamy w niej swojego własnego miejsca. Ale jaką rolę w naszym funkcjonowaniu odgrywa wstyd? Czy jest to pozytywne czy zdecydowanie negatywne odczucie? Jak sobie z nim radzić? W poradniku Nigdy nie wstydź się siebie możemy poszukać kilka wskazówek…

Czy można pokonać wstyd?

Jakiś czas temu w moich social mediach pokazywałam Wam pierwszą książkę duetu – Alina Adamowicz i Joanna Godecka. Był to poradnik pt. Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie. Książka okazała się być ciekawą lekturą, dającą wiele do myślenia. Zdecydowanie została mi pod wieloma względami w tyłu głowy. Tym razem autorki postanowiły zająć się kolejnym zagadnieniem, z którym każdy ma do czynienia. Wzięły na warsztat WSTYD. Jako stworzenia stadne jesteśmy stale oceniani przez naszą grupę, zarówno tych bliższych nam ludzi jak i obcych. Kogo tak naprawdę wstydzimy się najbardziej? Czy wstyd może działać pozytywnie czy jest tylko destrukcyjną emocją powodującą u nas blokadę? No i wreszcie jaka jest relacja pomiędzy wstydem a poczuciem własnej wartości?

Ta pozycja książkowa okazała się ciekawa, dobrze się ją czytało, a co ważniejsze autorki poruszają w niej wiele ważnych wątków związanych z naszymi wewnętrznymi obawami. Terapeutki w poradniku próbują pokazać czytelnikowi jak istotne jest zrozumienie istoty wstydu, uwolnienie się od niego, aby móc w pełni cieszyć się samym. A Wy sięgacie po takie poradniki? Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Wydawnictwo Muza dziękuję za możliwość recenzji tej pozycji. Inne ciekawe książki, w tym wszelkiego rodzaju poradniki znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.