Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa seria książek z Minecraft-em dla dzieci i młodzieży. Tym razem są to książki edukacyjne Matematyka Megazadania. Zainteresowani?

Bardzo lubię sięgać po różnego rodzaju książki edukacyjne, które pomagają nam rozwijać umiejętności i wiedzę moich synów. A jako, że są fanami gry m.in. Minecraft byłam ciekawa czy spodoba im się seria z zadaniami matematycznym ściśle związana z tym co lubią. Zobaczcie co moi matematyczni zapaleńcy odnaleźli w serii książek Matematyka Megazadania dla dzieci i młodzieży?!

Zadania matematyczne dla fanów gry

Moi synowie uwielbiają rozwiązywać różnorakie zadania, zarówno te w postaci zagadek detektywistycznych jak i wszelkiego rodzaju wyklejanek czy zadań matematycznych. Uwielbiam patrzeć na to jak sami sięgają po takie pozycje, czytają, dyskutują i zaznaczają wg. siebie te prawidłowe odpowiedzi. Widząc zapowiedź najnowszej serii książek opartej na grze Minecraft postanowiliśmy po nią sięgnąć. Wybraliśmy 3 egzemplarze dopasowane mniej więcej do wieku moich dzieci, czyli 7+, 8+ oraz 10+. Dzieci zaproszone są do wspólnej wyprawy wraz z bohaterami tej popularnej gry, rozwiązując zadania mogą im pomóc coś zdobyć, ustalają ile potrzebnego ekwipunku mogą przygotować z uzyskanych plonów czy wymian z innymi uczestnikami. Zagadnienia zawarte w kolejnych częściach pokrywają się z tym co nasze dzieci opanowują na kolejnych etapach edukacji. Matematyka Megazadania to też możliwość gromadzenia szmaragdów po każdym prawidłowo wykonanym zadaniu, które na końcu książki może czytelnik zdecydować na co wyda. Jest do bardzo mądre połączenie ulubionej fabuły z możliwością nauki w domu.

matematyka megazadania, harperkids, dla dzieci, zadania matematyczne, minecraft, edukacja

Koszt okładkowy książki 29,99 zł za każdą z części. W sumie mamy ich do wyboru 6 poziomów. Dziękujemy HerperKids za możliwość pracy z tą serią 🙂 Inne ciekawe książki dla młodych czytelników znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.