Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku to kolejny poradnik dla rodziców, który ukazała się nakładem Wydawnictwa Muza. Jego autorką jest dr Michele Bora. Zapraszam na recenzję.

Poradników dla rodziców na rynku wydawniczym z roku na rok jest coraz więcej. Jestem ich zawsze bardzo ciekawa. Lubię spojrzeć na siebie jako rodzica, na moje dzieci i nasze relacje tak trochę z boku, jakoby oczami innego człowieka. Zapewne bardziej doświadczonego czy zaawansowanego w rozwijaniu tych pozytywnych oraz niwelowaniu tych negatywnych aspektów rodzicielstwa. Tym razem w moje czytelnicze rączki trafiła książka Michele Borby – Jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku. Zapraszam na recenzję.

7 cech, które warto rozwijać

Jako rodzice, ludzie odpowiedzialni za wychowanie kolejnego pokolenia, a rzadko kiedy do tego w pełni przygotowani czujemy spoczywającą na sobie wielką odpowiedzialność. Zresztą co się dziwić, przecież większość z nas na pytanie czego pragnie dla swoich dzieci, odpowie że tego aby były one szczęśliwe i dobre. Ale jak zapewnić lepszą przyszłość swojemu dziecku, czy mamy szansę nad tym procesem realnie panować? Stąd u nas pojawienie się takiej pozycji w rodzicielskiej biblioteczce. Autorka muszę przyznać stworzyła bardzo ciekawą i przystępnie napisaną pozycję. Porusza ona w niej niby proste, niby takie oczywiste, a zazwyczaj nie uświadamiane sobie przez rodziców tematy. Ukazuje, iż w obecnych czasach dzieci idą dwoma drogami, albo najważniejsze są w ich życiu oceny i egzaminy albo rozwijanie swoich możliwości. Te pierwsze jak się okazuje, wcale nie muszą odnieść sukcesu w życiu, a często swoją drogę opłacają dużym poziomem stresu, przemęczeniem i byciem nieszczęśliwymi. Proponuje ona zatem jako alternatywę skupienie się na rozwijaniu tzw. kompetencji miękkich jak pewność siebie, empatię, samokontrolę, prawość, ciekawość, wytrwałość i optymizm. Warto zobaczyć jakie rozwiązania proponuje sama autorka. Polecam tą ciekawą książkę, ten trochę inny punkt spojrzenia na proces kształtowania się młodego człowieka oraz naszej relacji z maluchami.

Koszt okładkowy poradnika to 35,90 zł. Wydawnictwo Muza dziękuję za tą mądrą pozycję. Inne ciekawe poradniki dla rodziców znajdziecie w naszej rodzicielskiej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.