Czy zdarza się Wam czuć wyczerpanymi po kontakcie z jakąś konkretną osobą? Czujecie się może wtedy tak jakbyście pracowali przez kilka godzin w przysłowiowym kamieniołomie, zatruci tym co się działo od środka? Sięgnijcie więc po Instrukcję obsługi toksycznych ludzi!

Na co dzień mamy kontakt z wieloma, przeróżnymi osobowościami. Bez obcowania z innymi, nawet ewolucyjnie na to patrząc, na dłuższą metę nie umiemy jako ludzie funkcjonować. Jako stworzenia stadne lubimy być częścią społeczeństwa, choć oczywiście czasowe i krótki momenty samotności też potrafią wpłynąć pozytywnie na naszą głowę. Niestety nie zawsze możemy zerwać relację łączącą nas z tzw. “wampirem energetycznym”. Zobaczcie co czekało na mnie w książce Instrukcja obsługi toksycznych ludzi zamówionej w Taniaksiazka.pl.

A fe, wampiry energetyczne!

Po tym jak spodobała mi się poprzednia książka duetu Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska – Instrukcja obsługi kobiety z chęcią sięgnęłam po kolejny ich poradnik. Jako zwierzęta stadne stykamy się z różnymi przedstawicielami naszego gatunku. Niestety są i tacy, którzy sprawiają, że nie chce nam się żyć, popadamy w jakieś takie dziwne stany niemocy i niechęci. Czujemy się po dłuższym przebywaniu w ich towarzystwie wyssani z energii życiowej. Jako, że funkcjonując w społeczeństwie i na takie wampiry jesteśmy skazani warto nauczyć się jak sobie radzić. Autorski duet podczas ciekawych dyskusji próbuje znaleźć rozwiązanie na to jak unikać takich relacji, jak nie ulegać wpływom toksycznych ludzi na nas samych, jak poradzić sobie z emocjami, które w nas pozostają po takim spotkaniu.

Bardzo spodobała mi się formuła dialogu między tym jakże różnymi kobietami, które niejedno w swoim życiu już przeżyły. Ich dowcipność, momentami zupełnie inne spojrzenie na problem którego może nie byłabym świadoma. Warto przeczytać, zaczerpnąć coś dla siebie, aby żyło nam się bardziej harmonijnie w relacjach z innymi i samym sobą. Ostrzegam, że nie da się przez ten poradnik przegryźć na raz czy na dwa, trzeba go przeczytać, przeanalizować i jeszcze raz przeczytać 🙂 Koszt okładkowy tej książki to 44,90 zł. Tą i inne ciekawe pozycje na majowe weekendy znajdziecie w kategorii książki i poradniki psychologiczne w popularnej księgarni internetowej. Wspaniałego odpoczynku.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.