Wielki kryzys gospodarczy przynoszący kłopoty niejednej rodzinie oczami dwunastoletniej dziewczynki, oto początek historii w powieści Echowa góra. Zapraszam.

Mam wrażenie, że ostatnio kryzys do kolejne ze stałych określeń naszego obecnego życia. Przechodzi falami różniąc się przyczyną, ale trwa stale w naszym społeczeństwie. A to jakiś wirus, a to ekonomicznie jesteśmy smagani albo doświadczamy lub obserwujemy wojenną gehennę. Takie sytuacje są ciężkie do zrozumienia dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci obserwujących swoich nierzadko zrozpaczonych rodziców. Jak to wyglądało podczas kryzysu lat 30tych XXw.? Jest to tło opowieści snutej przez Lauren Wolk w powieści Echowa góra.

O miłości na wielu płaszczyznach

Kryzys lat 30tych XXw. dotyka miejscowość, gdzie spokojne życie do tej pory wiodła rodzina dwunastoletniej Ellie. Tracą wszystko co uważali za normalność, czyli dom, znajome sąsiedztwo, rodzice zostają bez pracy, a oni wszyscy bez środków do życia. Zmuszeni zostają do wyemigrowania na Echową górę, czyli na tereny położone wśród bezkresnych lasów, pięknej ale i bardzo dzikiej przyrody. Jest to cudowne miejsce, ale zarazem wymagające i niewybaczające często błędów popełnianych przez laików. W takich właśnie spartańskich warunkach musi na nowo ułożyć sobie życie Ellie wraz z rodziną. Ciekawi czy uda im się sprostać stawianym przez naturę warunkom? Jak ten przeżywany kryzys wpłynie na ich rodzinne relacje?

Sięgając po książkę zakładałam iż czeka mnie kilka miłych i lekkich wieczorów z książką dla młodzieży. Jednak nie to na mnie czekało! Dałam się zwieść tej przepięknej dziewczynce z okładki. W środku czekała na mnie wspaniała historia o dwunastoletniej dziewczynce, o tym jak musiała dorosnąć ponieważ wymagała tego sytuacja, o tym jak wiele daje nam przyroda choć nie zawsze umiemy to zrozumieć. Okazuje się, że ta młoda osóbka ma w sobie najwięcej siły, odwagi i chęci walki o polepszenie sytuacji rodziny, szczególnie po wypadku jej taty. To była magiczna, zupełnie inna niż te, które miałam do tej pory przygoda czytelnicza. Koszt okładkowy książki to 37,90 zł. Wydawnictwo IUVI dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki oraz gry dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej dziecięcej kategorii.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

  1. Przepiękna okładka, historia też wydaje się ciekawa, więc myślę, że książka trafi do naszej biblioteczki 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.