Z racji tego, iż zawodem marzeń młodych ludzi jest twórca internetowy coraz więcej książek na ten temat ukazuje się na polskim rynku wydawniczym. Dziennik Youtubera jest jedną z nich – zapraszam na recenzję.

Ostatnio zostały zrobione badania wśród polskiej młodzieży i okazało się, iż zawodem marzeń jest twórca internetowy. To również dzieci i młodzi ludzie są jedną z największych grup wiekowych będących odbiorcami treści emitowanych na YouTube czy TikTok. W związku z tym, nie dziwnym jest iż pojawia się coraz więcej pozycji dotyczących tej tematyki właśnie dla nich. Jedną z nich jest Dziennik Youtubera Marcusa Emersona. A co czekało na nas w środku?

Spoko ze mnie gość

Książka zdecydowanie wpisuje się w obecne trendy jeśli chodzi o wymarzony zawód naszych młodych czytelników czy też wciąż zwiększający się wpływ internetu na nasze życie. Nie dziwne, że takie pozycje cieszą się popularnością wśród młodych i nieco starszych czytelników. Z ciekawością sięgnęłam z najstarszym synem po najnowszą pozycję dotyczącą tego tematu, tj. Dziennik Youtubera, którego autorem jest Marcus Emerson. Bohaterem jest Davy Spencer, którego świat się wali, ponieważ wraz z rodzicami przenosi się do nowego miasta i nowej szkoły. Wraz z dwójką nowych znajomych postanawia założyć kanał na YouTube, aby przestać być nieznanym w nowym środowisku. Ale jego kanał to totalny mix wszystkiego, są pranki, recenzje obiadów ze szkolnej stołówki, bitwa na jedzenie, babcia jeżdżąca na deskorolce czy tropienie yeti. A to wcale nie jest najlepszy pomysł na podbicie wirtualnego świata!

Książka dedykowane jest czytelnikom w wieku 8-14 lat. Pozwala świetnie się bawić podczas pochłaniania kolejnych rozdziałów, zawiera wiele humorystycznych historyjek i anegdotek. Autor przemycił tutaj sporo życiowej mądrości i wartości, którymi warto się kierować. Myślę, że każdemu młodemu adeptowi internetowej sztuki ta książka się spodoba. Koszt okładkowy tej pozycji to 34,90 zł. Wydawnictwo Muza dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki dla młodych czytelników znajdziecie w naszej dziecięcej biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. Muszę kupić mojemu 9 latkowi, on ostatnio marzy o zostaniu youtuberem:D Mam tą książkę na liście do kupienia.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.