Czy czasami nie macie tak, iż pomimo spokojnego, normalnego życia chcielibyście przeżyć jakąś ekscytującą przygodę. Oczywiście nie wszystko da się osiągnąć w realu, ale można tego doświadczyć poprzez książki. Czego doświadczyłam czytając powieść Drań?

Czasami czytelniczki ciągnie do tych niebezpiecznych mężczyzn. Choć oczywiście na co dzień żadna się nie przyzna, bo są tymi grzecznymi, poukładanymi paniami domu i matkami. Ale wieczory, wtedy mają okazję zaszyć się gdzieś z książką i dać się ponieść przyspieszonemu biciu serca, wypiekom na policzkach czy dać się uwieść przez gangsterów. Rano znów wracają do swojego świata. Czy taką książką o mrocznym świecie będzie właśnie Drań – powieść Agnieszki Kowalskiej-Bojar?

Nikogo nie kocha…

Z zaciekawieniem sięgnęłam po powieść Agnieszki Kowalskiej-Bojar. Tak lubię poczuć wypieki na policzkach czytając kolejne stronice, dać się ponieść emocją czy też oblec się w dwuznaczny uśmieszek. Ale po kolei 🙂

Magdalena to samotna matka dwójki dziewczynek. Niestety została wcześnie wdową z powodu tragicznej śmierci męża. Ten cios dotknął ją tym dotkliwiej, iż od zawsze ich małżeństwo było solą w oku teściowej. Ta majętna i wpływowa kobieta postanowiła w ramach zemsty odebrać Magdalenie córeczki, a tylko one tak naprawdę trzymały ją przy życiu, to dla nich mierzyła się z kredytem, długami oraz kosztami codzienności. W akcie desperacji czy też przyparcia do ściany podejmuje drastyczną i jakby nie patrzeć poniekąd ryzykowną decyzję. Podejmuje się zostać surogatką dla dziecka celebryckiej pary. W zamian za użyczenie swojego ciała w roli poniekąd inkubatora dla ich potomka, ona wraz z córkami otrzyma należytą opiekę, pieniądze, ale co ważniejsze wsparcie z walce z teściową. Do stracenia ma oczywiście swoją dumę, ale przecież podpisuje umowę więc co może się stać. Jednak nie przewidziała, że Daniel ojciec potencjalnie noszonego przez nią dziecka okaże się tak cynicznym, bezdusznym draniem! Wyszedł z założenia, że każda kobieta to dziwka, że za kasę można wszystko mieć oraz że jest tak przystojny i pożądany przez płeć piękną, iż każda powinna dosłownie rzucać się na niego. Ależ się zdziwił kiedy Magdalena okazała się odporna na jego wątpliwy urok. W związku z tym szantażem postanowił zmusić ją do tego czego pragnął…

Powieść od początku czyta się wyśmienicie. Historia zaciekawia, od razu lubi się główną bohaterkę i kibicuje jej w znalezieniu rozwiązania swojej trudnej sytuacji. Choć jej decyzja, tak wątpliwa moralnie i zdecydowanie nie należąca do tych, które łatwo się podejmuje z drugiej strony może sprawić iż poczujemy się z niej dumne. Poświęciła co mogła dla rodziny i dzieci… A dalej to już autorka zapewniła nam coraz szybciej pędzący emocjonalny rollercoaster. Zapewniam, że nudno nie będzie, a jeszcze dłuższą chwilę po lekturze historia będzie osiadała w pamięci… Koszt okładkowy książki Drań to 44,90 zł. Wydawnictwo Akurat dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne mroczne lub troszkę mnie lektury, które miałam okazję dla Was zrecenzować znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.