Jedno dobrowolnie ukrywają się przez światem, inny nie mają wyboru. Są tragedie, których nie zniesie nawet najsilniejsza dusza. Co tym razem ukrył Marcel Moss w najnowszej powieści Zaginieni.

Nazwisko Marcela Mossa pojawia się oczywiście już dłuższy czas na polskim rynku wydawniczym, szczególnie jeśli chodzi o kategorię thrillerów. No cóż, z racji tego, że rzadko sięgałam po ten gatunek książek okazało się, iż jeszcze nie znam jego pióra. Byłam ciekawa co też wydarzy się w książce, jak będzie poprowadzona ta historia, jak wykreują się bohaterowie. Szczególnie, iż jest to dopiero druga powieść Marcela Mossa mieszcząca się kategorii kryminałów. Czy czytaliście jakąś powieść tego autora? Lubujecie się w tym gatunku? Zobaczcie co czekało mnie w Zaginieni zamówionej w Taniaksiazka.pl.

Co się zdarzyło nad jeziorem Białym?

Zaginieni to powieść z cyklu Echo, będąca kontynuacją historii znanej z Utraconych. Trochę obawiałam się tego, iż nie znając pierwszej odsłony nie odnajdę się w tej drugiej. Okazało się, że obawiałam się niepotrzebnie. Oczywiście były odwołania do poprzedniej powieści, wątki, które tutaj były doprecyzowywany czy rozwijane. Ale co wydarzyło się w drugiej odsłonie? W 2007 roku młodzi ludzie spędzali romantyczny weekend pod namiotem przy brzegu jeziora. Byli w sobie zakochani, świat stał dla nich otworem, a oni chcieli być tylko dla siebie. Jednak jeden wieczór przekreśli to wszystko o czym podobno marzyli. Podczas miłosnych igraszek Rafał dostaje smsa i wychodzi, zostawiając samą i zdecydowanie zaskoczoną Gabrielę. Nagle do środka wtargnął Jacek, naćpany może odurzony tylko alkoholem, ale zdecydowanie niebezpieczny z zamiarem wzięcia dziewczyny nawet siłą. Pomimo prób przywołania Rafała, wyrywania się oprawcy czy krzyku silny i bezwzględny Jacek zrobił to co zamierzał. Kiedy dziewczyna odzyskuje przytomność nie może odnaleźć Rafała. Podejrzanym w sprawie zaginięcia chłopaka jest oczywiście Jacek, a następnie zostaje uznany winnym tego czynu przez sąd. Kilkanaście lat później do Agencji Poszukiwań Osób Zaginionych “ECHO”. Jacek postanawia odnaleźć Rafała, ponieważ twierdzi, że chłopak wciąż żyje, a on sam padł ofiarą spisku. Choć właściciele agencji podejmują się rozwikłania tej sprawy, okazuje się być to niemal niemożliwe. Sprawa dotyczy małej miejscowości, hermetycznej, gdzie nikt nie jest skłonny udzielić im prawdziwej odpowiedzi i pomóc w dotarciu do prawdy. Co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy nad jeziorem? Czy Rafał żyje?

Sięgając po książkę nie wiedziałam czego się spodziewać, choć oczywiście kierowałam się wieloma pozytywnymi recenzjami książek Marcela Mossa. Powieść okazała się strzałem w dziesiątkę dla mnie. Na szczęście znajomość pierwszej odsłony nie była niezbędna, choć w kilku miejscach ułatwiłaby mi zorientowanie się w wątkach. Autor zaprosił mnie do analizowania bardzo mrocznej historii młodych ludzi, zagadki sprzed lat, do której setna będzie bardzo trudno dotrzeć. Bardzo podobało mi się kluczenie w śledztwie, robiłam z bohaterami kilka kroków do przodu, ale równie dużo w bok czy w tył. Prowadzenie narracji to było mistrzostwo! Koszt okładkowy książki to 42,90 zł. Tą oraz inne ciekawe propozycje znajdziecie w ofercie z kategorii książki sensacyjne w popularnej księgarni internetowej. Zapraszam.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. czerwonafilizanka Reply

    Widzę że ta książka wciąga w mroczny świat fabuły,stanowiąc fajną odskocznię.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.