Często sięgacie po gry planszowe? Zdradźcie częściej sami lub w gronie dorosłych po nie sięgacie czy też spędzając czas z dziećmi? Dziś zapraszam na imprezowe budowanie, czyli Recto Verso.

Dziś, w to wolne popołudnie chciałam Wam opowiedzieć o ciekawej, imprezowej grze planszowej. Często sięgacie po taką rozrywkę? Gracie wspólnie całą rodziną, sami we dwójkę kiedy dzieci już śpią czy też może razem z grupą znajomych w ramach spotkań towarzyskich? My bawimy się w ten sposób w każdym wolnym momencie. Dziś z chęcią opowiem Wam o Recto Verso – Buduj imprezowo!

Buduj imprezowo!

Gra planszowa jest dedykowana dla 2 do 6 graczy w wieku powyżej 8 roku życia. Czas jednej rozgrywki to około 30 minut. Najważniejsze w niej jest komunikacja, współpraca oraz szybkość. Powiedzcie mi, czy lubicie gry typu tetris, których sensem jest układanie klocków czy figur geometrycznych tak, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Do dyspozycji mamy dwustronną planszę (dla 2 graczy oraz 3-6), 100 punktów zwycięstwa, 30 małych sześciokątnych żetonów partnerów, 6 dużych żetonów graczy, 11 drewnianych elementów do budowy, 32karty z dwoma poziomami trudności. Ciekawym okazał się fakt, że samo pudełko jest istotnym elementem gry 🙂

imprezowe budowanie, recto verso, dla dzieci, egmont, gra planszowa

Do tej pory graliśmy w tą planszówkę tylko we dwoje. Na początku okazała się niezbyt łatwa do opanowania. Długo głowiliśmy się z najstarszym synem jak ją rozgryźć, jak poukładać kolorowe elementy, aby przestrzennie się zgrały. Na każdej z wylosowanych kart mamy z obu stron rozrysowany układ klocków i musimy je tak poukładać, aby i mój obrazem i syna jednocześnie były ułożone. Oj, szło nam strasznie opornie z tym naszym myśleniem przestrzennym. Kiedy to opanowaliśmy, dopiero wtedy postanowiliśmy grać zgodnie z zasadami dodatkowymi. A to już była gwarancja udanej zabawy! Koszt gry planszowej to 109,99 zł. Egmont dziękujemy za świetną, świąteczną rozrywkę. Inne ciekawe gry planszowe znajdziecie również na naszym blogu.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.