Pucio na wsi to kolejna odsłona przygód tego sympatycznego chłopca. Jakie tym razem ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci zaproponowała autorka – Marta Galewska-Kustra?

Mieliście już okazję spotkać się z Puciem? Oto na rynku ukazała się już siódma część jego przygód wydana przez Naszą Księgarnię. Mieliśmy okazję poznać niemal wszystkie z moimi synami, pochylaliśmy się też nad puzzlami i układankami. Największą jednak uwagą cieszy się maskotka samego Pucia, z którą do tej pory śpi co wieczór jeden z moich synów czy nosi ją ze sobą do szkoły i mecze. Byliśmy ogromnie ciekawi co kryj w sobie historia – Pucio na wsi.

pucio na wsi, ćwiczenia dla dzieci, uczę się mówić, nasza księgarnia,

Jak to jest na wsi?

Tym razem znana już logopedka Marta Galewska-Kustra zaprasza nas na wspólną wyprawę na wieś. Jak przy każdej pozycji dotyczącej przygód sympatycznego chłopca imieniem Pucio autorka zachęca dzieci wraz z rodzicami do wspólnych ćwiczeń, które pomogą opanować sztukę mówienia. Książka jak zawsze jest pięknie wydana, na twardych stronicach odpornych na wielokrotną pracę z jej wykorzystaniem. Ilustracje są barwne, ciekawe, z miękką kreską. Z książki na książkę mamy coraz więcej bohaterów. Oprócz tekstu, który mamy u góry opowiadającego o przygodach Pucia mamy poniżej zadania do wykonania. Dziecko z pomocą rodzica ma wskazać coś na ilustracji czy udzielić odpowiedzi na podstawie usłyszanego tekstu. Pomocną wskazówką dla pracującego z książką rodzica oraz dziecka jest podział na poziomy wiekowe: 2-3 lata oraz 3-6 lat. Ciekawym zabiegiem jest też używanie sporej ilości słów dźwiękonaśladowczych. Celem książki jest sprawdzanie i rozwijanie umiejętności rozumienia mowy, wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

pucio na wsi, ćwiczenia dla dzieci, uczę się mówić, nasza księgarnia,

Koszt okładkowy książki Pucio na wsi to 54,90 zł. Wydawnictwo Nasza Księgarnia ogromnie dziękujemy za otrzymany w ramach współpracy egzemplarz. Kochamy Pucia 🙂 O tej i innych pozycjach z tej serii możecie przeczytać w naszej Dziecięcej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.