Pucio na wsi to kolejna odsłona przygód tego sympatycznego chłopca. Jakie tym razem ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci zaproponowała autorka – Marta Galewska-Kustra?
Mieliście już okazję spotkać się z Puciem? Oto na rynku ukazała się już siódma część jego przygód wydana przez Naszą Księgarnię. Mieliśmy okazję poznać niemal wszystkie z moimi synami, pochylaliśmy się też nad puzzlami i układankami. Największą jednak uwagą cieszy się maskotka samego Pucia, z którą do tej pory śpi co wieczór jeden z moich synów czy nosi ją ze sobą do szkoły i mecze. Byliśmy ogromnie ciekawi co kryj w sobie historia – Pucio na wsi.

Jak to jest na wsi?
Tym razem znana już logopedka Marta Galewska-Kustra zaprasza nas na wspólną wyprawę na wieś. Jak przy każdej pozycji dotyczącej przygód sympatycznego chłopca imieniem Pucio autorka zachęca dzieci wraz z rodzicami do wspólnych ćwiczeń, które pomogą opanować sztukę mówienia. Książka jak zawsze jest pięknie wydana, na twardych stronicach odpornych na wielokrotną pracę z jej wykorzystaniem. Ilustracje są barwne, ciekawe, z miękką kreską. Z książki na książkę mamy coraz więcej bohaterów. Oprócz tekstu, który mamy u góry opowiadającego o przygodach Pucia mamy poniżej zadania do wykonania. Dziecko z pomocą rodzica ma wskazać coś na ilustracji czy udzielić odpowiedzi na podstawie usłyszanego tekstu. Pomocną wskazówką dla pracującego z książką rodzica oraz dziecka jest podział na poziomy wiekowe: 2-3 lata oraz 3-6 lat. Ciekawym zabiegiem jest też używanie sporej ilości słów dźwiękonaśladowczych. Celem książki jest sprawdzanie i rozwijanie umiejętności rozumienia mowy, wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

Koszt okładkowy książki Pucio na wsi to 54,90 zł. Wydawnictwo Nasza Księgarnia ogromnie dziękujemy za otrzymany w ramach współpracy egzemplarz. Kochamy Pucia 🙂 O tej i innych pozycjach z tej serii możecie przeczytać w naszej Dziecięcej Biblioteczce.