Laktator należy do najbardziej przydatnych akcesoriów świeżo upieczonej mamy. Jakie urządzenie warto wybrać? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Laktator należy do najbardziej przydatnych akcesoriów świeżo upieczonej mamy. Jest niezastąpiony w wielu sytuacjach – pozwala łatwo i bezboleśnie odciągnąć mleko dla swojej pociechy i przygotować zapasy niezbędne w momencie, gdy mama będzie musiała wyjść na dłuższy czas. Istnieje wiele modeli laktatorów wyposażonych w rozmaite funkcje oraz parametry. Jakie urządzenie warto wybrać? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy!

Pierwszy laktator – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego laktatora ma kluczowy wpływ na to, czy będzie on dobrze spełniał swoje zadanie. Niektóre laktatory elektryczne działają szybko i sprawnie, ale są przy tym bardzo głośne, co utrudnia korzystanie z nich (zwłaszcza, kiedy nasza pociecha w końcu zasnęła po długotrwałym usypianiu). Laktatory ręczne są z kolei bardzo ciche, ale pracują powoli i wymagają odrobiny wysiłku, co przy częstym odciąganiu pokarmu może być uciążliwe. A zatem pojawia się pytanie – jaki laktator wybrać, aby urządzenie w stu procentach spełniało nasze oczekiwania? Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, z którymi warto zapoznać się przed zakupem.

Jaki laktator wybrać – ręczny czy elektryczny?

W pierwszej kolejności zastanów się, czy kupić laktator ręczny, czy może elektryczny. Laktatory ręczne lepiej sprawdzają się przy okazjonalnym użytkowaniu z uwagi na bezgłośną pracę oraz niską cenę. Jeśli natomiast planujesz często korzystać z laktatora, lepszym wyborem będzie laktator elektryczny, który jest zdecydowanie szybszy i wygodniejszy w użytkowaniu.

Jednym z podstawowych parametrów w przypadku laktatorów elektrycznych jest głośność. Każda mama wie, jak trudne bywa usypianie maluszka. Głośno pracujący laktator mógłby natychmiast zbudzić nawet największego śpiocha! Dlatego jeśli planujesz kupić laktator elektryczny, upewnij się, że wybrany przez Ciebie model zapewnia cichą pracę. Świetnymi parametrami w tym zakresie może pochwalić się laktator muszlowy SHELLY. Jest cichy i zarazem bardzo wygodny – możesz korzystać z niego bez użycia rąk, co pozwoli Ci swobodnie czytać książkę, przeglądać ulubione czasopisma, a nawet wykonywać codzienne domowe obowiązki.

W ofercie https://babyono.com/ dostępne są różne rodzaje laktatorów – ręczne oraz elektryczne, które dopasują się do oczekiwań każdej mamy.

Jak odciągać pokarm?

Sposób odciągania mleka odrobinę różni się w zależności od rodzaju laktatora. W przypadku urządzeń elektrycznych, wystarczy przystawić urządzenie do brodawki i uruchomić je. Laktatory ręczne wymagają natomiast niewielkiego wkładu własnej siły. Bardzo ważne jest zachowanie delikatności, ponieważ przy odciąganiu łatwo można uszkodzić kanaliki mleczne lub doprowadzić do zatoru. Równie istotne jest, aby pamiętać o odciąganiu mleka z obu piersi, co pozwoli zachować równowagę w produkcji mleka. Pokarm odciągaj tylko wtedy, gdy jesteś odprężona i zrelaksowana. Spokój, dobre samopoczucie oraz wygodna pozycja są kluczowe dla efektywnego odciągania mleka! 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.