Czy można żyć sobie swoim normalnym życiem i wpaść po same uszy w świat gangsterski, całkiem niechcący tak jakby?! Zobaczcie co przydarzyło się Neli z powieści Dziewczyna gangstera.

Pani Katarzyna Mak już nie raz zachwyciła mnie swoim piórem, dobrze rozrysowanymi bohaterami czy niebanalnymi historiami rozgrywającymi się na kartach powieści. Jeśli jeszcze nic jej autorstwa nie czytaliście to zerknijcie na powieści, które miałam okazję już Wam zrecenzować. Tym razem, słysząc iż rozpoczyna się kolejna seria Kasi, nie mogłam nie sięgnąć po jej pierwszą odsłonę. Zerknijcie o czym była ta historia, bo Dziewczyna gangstera brzmi groźnie.

Czy można wpaść w świat gangsterski niechcący?

To kolejna powieść Katarzyny Mak, po którą sięgam. Byłam bardzo ciekawa co tym razem swoim czytelniczkom autorka zafundowała, tym bardziej iż jest to pierwszy tom nowej serii. Dziewczyna gangstera zdecydowanie skojarzyła mi się inaczej… Główną bohaterką jest Nela, 19-latka mieszkająca w małej miejscowości. Bardzo spodobał mi się fakt, iż ma silną rodzinę, mamę z którą może poruszyć niemal każdy temat, tatę który kocha nad życie swoją żonę oraz wspiera córkę choć jest często dość surowy w swoich ocenach. Do tego Nela uwielbia swoje rodzeństwo 🙂 Poznajemy ją kiedy nie udaje jej się spełnić swojego największego marzenia i nie dostaje się na do Akademii Muzycznej w Łodzi i musi na nowo zbudować swoją rzeczywistość. Podejmuje się pracy w markecie budowlanym, a weekendami jeździ po kraju i wciela się w role różnych księżniczek, królowych na eventach i nocach strachów w ruinach zamków. To drugie zajęcie daje jej namiastkę aktorstwa i wpisuje się w jej pasję do historii, tajemnic i dawnych czasów. No taka stąpająca dość mocno po ziemi młoda kobieta, pewnego dnia spotyka mężczyznę. Wymuskanego, zadbanego, w drogim samochodzie i już na pierwszy rzut oka, mającego niemałe pieniądze. Jak się potoczy to spotkanie dwóch zupełnie różnych światów. Jaką tajemnicę skrywa Kostek i jak jego przeszłość wpłynie na rozwój wydarzeń…

Książkę pochłonęłam w dwa wieczory. To był bardzo przyjemny czas, dobrze się bawiłam choć nie popieram wszystkiego co wyczyniała nasza młoda bohaterka. Nela od początku jawiła się jako dość poukładana, sensownie patrząca na świat młoda kobieta. Tym skradła moją sympatię. Kostek był jej zupełnym przeciwieństwem, człowiekiem który za kasę mógł mieć wszystko i wszystkich, który zagubił siebie samego w walce o kasę, stał się butny, przesadnie pewny siebie, brał co chciał ot tak. Nie do końca rozumiem co w nim pociągało Nelę. Może w myśl zasady, że łobuz kocha najmocniej to właśnie wydarzyło się między nimi?! Zakończenie oczywiście pozwoliło mi posmakować tego co będzie dalej i na to dalej czekam! Koszt okładkowy książki to 42,99 zł. Dziękuję Lipstick Books za egzemplarz w ramach współpracy. Inne książki, które mogą Was zaciekawić znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.