Czy umiecie rozróżnić sen od świata realnego? Czy to co zdarzyło się nocą nigdy nie miało przełożenia na Waszą rzeczywistość? Czy to sen? – zdajemy się pytać czasami. Zapraszam na recenzję.

Kiedy zapadamy w sen po całym dniu mamy okazję przeżyć wiele równych sytuacji, których na co dzień nie doświadczamy, bo przecież nikt z nas nie lata, nie skacze w przepaść czy nie chodzi po wodzie. Ale są takie sytuacje, które dziejąc się podczas marzeń nocnych potrafią nam dać później poczucie deja vu, choć często nie umiemy sobie przypomnieć z jakiego powodu mamy to wrażenie. Zobaczcie co okaże się prawdą a co tylko marzeniem sennym w życiu osiemnastoletniej Łucji w powieści Czy to sen? Zapraszam na recenzję.

Realność czy mara senna?

“Za każdym razem, gdy zamykam oczy, przezywam coś nie dość, że dużo ciekawszego od normalnego życia to jeszcze dziwnie… prawdziwego.”

Bohaterką powieści jest nastolatka o imieniu Łucja. Na pierwszy rzut oka, normalna, przeciętna wręcz, nie wyróżniająca się jakoś szczególnie z pośród swoich znajomych i przyjaciół. Robi to co niemal każdy w jej wieku, czyli ma chłopaka i przyjaciółkę, z którymi spędza czas. Do tego prócz nauki trenuje siatkówkę czy stawia pierwsze kroki w sztuce makijażu. Oczywiście nie możemy zapomnieć, że w domu próbuje na nowo poukładać sobie swoje już niemal dorosłe relacje z rodzicami, co potrafi się skończyć niejedną kłótnią. Jak sami widzicie, w pełni wiedzie życie prawdziwego nastolatka. Jest jednak coś co ją wyróżnia. Dziewczyna ma bardzo realne sny, takie po których każdy z nas budzi się myśląc, iż to była prawda! Nauczyła się, że właśnie w ramach swoich marzeń nocnych tak naprawdę może przeżywać drugie życie, niesamowite trzeba dodać. Którejś nocy poznaje właśnie Nikodema. To spotkanie zmieniło na dobre optykę postrzegania przez nią tego co dzieje się wokół niej w realnym świecie. Co okaże się prawdą? Czy to sen czy jawa i co jest czym?

Powieść ciekawie napisana, z narracją prowadzoną z punktu widzenia głównej bohaterki. Fajnie było zastanawiać się co okaże się prawdą?! Czy tu rzeczywiście chodzi o rozróżnienie nocnej mary od realności? Czy z Łucją jest wszystko w porządku, jak to się nam wydaje na początku historii? Sami zobaczcie, ponieważ koniec mnie bardzo zaskoczył! Koszt okładkowy książki to 44,90zł. Wydawnictwo YA! dziękuję za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki do przeczytania znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.