Każdy z nas musi się zmierzyć z tym co go otacza, z każdą emocją własną oraz tą, którą sprzeda nas ktoś inny. To wszystko może negatywnie odbijać się na relacjach w domu. Mamo nie krzycz, czyli jak nie ulegać złości w relacjach z dzieckiem? Jak to osiągnąć?

Każdego dnia mierzymy się z wieloma emocjami, zarówno tymi własnymi jak i tymi, które chcąc nie chcąc przejmujemy po części od innych. Jako dorośli ludzie nie zawsze sobie umiemy z tym wszystkim poradzić właściwie. Będąc rodzicem, stajemy się przykładem do naśladowania dla naszych pociech. To w nich nasze emocje odbijają się jak w lustrze… Jak to zrobić, aby te złe emocje nie wpływały negatywnie na nasze maluchy? Mamo nie krzycz to najnowszy poradnik dla rodziców. Zapraszam na recenzję.

Jak nie ulegać złości w relacjach z dzieckiem?

Ostatnio do mojej Biblioteczki dla Rodziców trafiła książka o tym jak radzić sobie z negatywnymi emocjami i nie przekładać ich na naszą relację z dziećmi. Nie ma co ukrywać, że zadanie w tym zakresie postawione przed nami, dorosłymi przecież ludźmi, często nas przerasta. Nie zawsze potrafimy sobie prawidłowo poradzić z tym co dotyka nas każdego dnia, gromadzimy emocje, stresujemy się, stale przejmujemy problemami… Oczywistym wydaje się, że istotne jest, aby negatywnych emocji nie przekładać na relację z naszymi dziećmi. Wiadomo, że krzyk wpływa na maluchy bardzo destrukcyjnie. Ale po takim ataku i my, jako rodzice, czujemy się do niczego, boli nas ta nasza chwilowa niemoc i jeszcze bardziej obwiniamy siebie samych. Niestety duży stres czy zmęczenie potrafią sprawić, że nawet błahy powód wyprowadzi nas z równowagi. Autorki poradnika Jeannine Mik i Sandra Teml-Jetter postanowiły podpowiedzieć jak nie wpaść w pułapkę negatywnych schematów postępowania, co zrobić aby wzmocnić swoją relację z dzieckiem oraz jak reagować prawidłowo szczególnie w trudnych sytuacjach. Książka zawiera szereg ćwiczeń oraz przykładów, które warto samemu przepracować i wypracować te najwłaściwsze dla nas samych. Myślę, że każdy kto sięgnie po książkę Mamo nie krzycz, znajdzie w niej wiele ciekawych porad dla siebie.

Koszt okładkowy poradnika to 37,00 zł. Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

  1. Czasami nie wytrzymywałam i krzyczałam, nie pomagało mi liczenie, wewnętrzne uspokajanie, do momentu aż brałam wszystko co tylko się dało na śmiech, nawet jak dzieci urządziły basen w pokoju na świeżo położonych panelach.

  2. Czasami faktycznie trudno zapanować nad negatywnymi emocjami, ale warto nad sobą pracować – a ta książka może być naprawdę świetnym drogowskazem dla rodziców.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.