Niepokorna księżniczka do trzecia odsłona sagi opowiadającej o Kingdom of Martagon. Co tym razem spotkało znanych nam bohaterów? Zapraszam na recenzję.

Książki tworzące sagę opowiadającą o Kingdom of Martagon miałam już przyjemność czytać i recenzować. Najbardziej zachwycił mnie Nieosiągalny, będący próbą opowiedzenia na nowo historii Kopciuszka. Było bardzo emocjonująco, gorąco i ciekawie. Z wielką chęcią sięgałam więc po kolejne bajki o Pięknej i bestii oraz Aladynie opowiedziane w swoisty, zdecydowanie 18+ sposób. Zapraszam zatem na recenzję. Dodam tylko, że Niepokorna księżniczka utrzymana jest w duchu znanego nam z dzieciństwa Aladyna.

Księżniczka, która chciała zmienić swoje przeznaczenie

Tym razem autorki: Małgorzata Falkowska oraz Ewelina Nawara postanowiły zmierzyć się opowieściami o Aladynie. Tytułowa niepokorna księżniczka to poznana pod koniec drugiego tomu Jasmina (Niedoskonały). Młoda dziewczyna nie chce i nie zamierza postępować tak jak nakazuje jej tradycja, prawo czy jej ojciec tyran. Chce tak jak każda inna kobieta mieć możliwość stanowić o sobie samej, wybierać świadomie lub zupełnie po omacku swoje własne ścieżki życiowe. Jednak władczy ojciec roszcząc sobie prawo do stanowieniu o wszystkim co dotyczy jego córki, zamyka ją w przysłowiowej złotej klatce. A ona robi wszystko aby się z niej uwolnić! W roli naszego Aladyna występuje tutaj Mason, królewski ochroniarz mający za zadanie bronić młodej kobiety. Jak zadania, nakazy, zakazy, konwenanse i stereotypowe patrzenie na świat wpłynie na ich zawodową relację? Bo przecież prywatnie nic ich nigdy połączyć nie miało prawa! A jednak charakterność i wytrwałość w dążeniu do celu Jasminy oraz drzemiący w zasadniczym Masonie mężczyzna stanowią w powieści mieszankę wybuchową.

Kolejny raz dzięki temu duetowi miałam okazję świetnie się bawić. Bardzo lubię bajko, choć jako duża dziewczynka sięgam po te opowiedziane dla grupy wiekowej 18+ Bohaterowie od razu pociągają za sobą czytelnika, szczególnie Jasmina mnie urzekła swoją upartością, dążeniem do celu oraz siłą, z którą stawiała na siebie. Nie zabrakło jak zawsze romantyzmu, ale i namiętnych scen czy ciętego języka zdecydowanie tylko dla dorosłych. Życzę Wam dobrej zabawy przy tej lekturze! Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu Akurat za egzemplarz do recenzji. Pozostałe części tej historii oraz inne ciekawe książki na wieczór znajdziecie w Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.