Na rynku wydawniczym pojawił się VI i ostatni tom Sagi Mazurskiej Katarzyny Michalak. Właśnie dziś chciałabym Wam o nim opowiedzieć. Co kryje Najpiękniejszy sen?

Na rynku wydawniczym ukazał się ostatni VI tom Sagi Mazurskiej. Wstyd, ja wiem, ale do tej pory nie miałam okazji sięgnąć po żadną z części… Dopiero przy tym ostatnim mi się udało i wiem, że wrócę do poprzednich, tak bardzo jestem ciekawa jak to się wszystko układało. Ale dziś chciałam Wam opowiedzieć co kryje w sobie ostatni z tomów, czyli Najpiękniejszy sen. Zapraszam na Mazury, do Dworu Marcinki.

Czy Dwór Marcinki to najlepsze miejsce na ziemi?

Wieczór Wigilijny, śnieg, zimno, ciemność wokół i jakaś maleńka miejscowość na Mazurach położona z dala od innych zabudowań. W Dworze Marcinki mają zasiąść do wspólnej kolacji rodziny połączone nie tylko więzami krwi, ale i przyjaźnią. Jednak sielskość zostaje przerwana przez przybycie śmiertelnie rannego Sodorowa, trzymającego w ramionach podrzucone niemowlę. Tak oto do tego domu trafia Michalinka, niebieskooka dziewczynka. To była prawdziwa rewolucja, w życiu rodzin, w poukładanych życiowych ścieżkach, w myśleniu o świecie. Dziewczynka, jak się można domyślić, była nieproszonym gościem, ale ktoś musiał się nią zająć, bo Sodorow walczył o życie w szpitalu. Zaopiekować przynajmniej do czasu odzyskania przez przyjaciela zdrowia postanowił Bartosz Gazda. Oj, to dopiero napytał sobie biedy u swojej narzeczonej Natalii, obudził tym wszystkim uśpione w niej demony. Czy ta mała dziecinka pozwoli wszystkim ponownie zweryfikować swoje wybory oraz ścieżki, którymi podążają? Kto to przetrwa, kto pokaże swoje prawdziwe oblicze, kto odnajdzie miłość, nadzieję i ukojenie? Kim jest mama Michasi i czy po nią wróci, kiedy poukłada sobie swoje życie?

Nie martwcie się jeśli nie czytaliście poprzednich części sagi, nie będzie to żadną przeszkodą w czytaniu ostatniego tomu. Katarzyna Michalak bardzo wprawnie wplotła najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń oraz bohaterów, które w jakikolwiek sposób wpłynęły na ich późniejsze wybory i zachowanie. Choć zapewne tak jak ja, po lekturze Najpiękniejszego snu będziecie chcieli sięgnąć po poprzednie odsłony tej historii. Zakochałam się w stylu pisania autorki, prowadzonej przez nią narracji i tym skupianiu się na każdym z osobna. Takie swoiste dociekanie dlaczego, a może przez to albo dzięki temu coś się dzieje, dałam się z wielką przyjemnością prowadzić po czytelniczych ścieżkach. Powieść jest pełna emocji, tak zmienna jak zmienny bywa człowiek w swoich decyzjach i postępowaniu, wyciska ogrom łez ale i daje nadzieję na lepsze jutro. Cóż mogę powiedzieć? Jeśli jeszcze nie czytaliście tej powieści, koniecznie to nadróbcie! Koszt okładkowy książki to 44,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu Znak za egzemplarz do recenzji, a właściwie paczkę z książką, aromatyczną herbatą na czytelnicze wieczory, czekoladkami rozpływającymi się w ustach oraz pluszakiem, który porwały od razu moje dzieci. Inne ciekawe książki na wolne popołudnia znajdziecie w mojej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

  1. Chyba jeszcze nie czytałam niczego tej autorki. A muszę przyznać, że ciekawie się zapowiada 🙂

  2. Książki tej autorki kojarzą mi się z takimi romantycznymi bajeczkami, dobrymi na odprężenie.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.