Wydawnictwo Wilga postanowiło wydać niedawno tom specjalny serii Spirit Animals. Tym razem mamy okazję usłyszeć opowieści upadłych bestii. Zapraszam na tę opowieść.

Ostatnio otrzymaliśmy propozycję przeczytania tomu specjalnego serii dla młodzieży Spirit Animals. Muszę przyznać, że dopiero wchodzimy w świat powieści dla nieco starszych dzieci czy też dla młodzieży, ponieważ chłopcy zaczęli już samodzielnie czytać i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu sami pochłaniają kolejne książki. Tak właśnie postanowiliśmy zmierzyć się z opowieściami upadłych bestii.

Opowieści upadłych bestii

Upadłe Wielkie Bestie to niegdyś najpotężniejsze stworzenia Erdasu. To one zdradziły inne Wielkie Bestie, a to kosztowało życie tysięcy mieszkańców tego świata. Odradzają się jako zwierzoduchy wyjątkowych dzieci. Tym niezwykłym istotom grozi jednak zagłada, ponieważ tajemniczy myśliwy postanawia je zgładzić. Tak oto stają na przeciwko siebie dzieci, zwierzoduchy i tajemniczy myśliwy. Książka nie jest łatwa, jak to syn określił dziwna i na początku nie bardzo wiedział o co w niej chodzi. Myślę, że to poniekąd efekt nieznajomości poprzednich części. Oczywiście z każdą kolejną stroną tło i sens historii był dla nas coraz bardziej czytelny, a opowieści wciągały nas coraz mocniej. Książka składa się z pięciu opowieści, mówiących o bestiach i ich dziecięcych opiekunach. Pytanie czy potęga, którą kiedyś prezentowały stworzenia ma jeszcze szansę się odrodzić skoro mają one tylko postać duchów? Na łamach książki poruszane są tak ważne tematy jak znaczenie przyjaźni, to ile straty przynosi jego utrata i czy warto o nią walczyć?! Poruszany jest również temat zdrady, pokazane jest to ile kosztuje udział w niej i jak sprawnie intrygi wciągają oraz pochłaniają bohaterów. Jeśli chcecie przeżyć wspaniałą czytelniczą przygodę, osadzoną w świecie fantasy to ta książka oraz jej wcześniejsze odsłony będą świetną propozycją.

Koszt okładkowy tej książki to 36,99 zł. Dziękujemy Wydawnictwu Wilga za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej Biblioteczce dla dzieci.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.