Nie tylko dorośli uwielbiają czasami czytelniczo zawędrować do innego świata. Tym razem przedstawiam powieść fantasy dla młodzieży – Zrodzona z ognia Dwunastka i lodowy las. Zapraszam na recenzję.

Ostatnio coraz częściej sięgam po powieści fantasy. Uwielbiam to zaproszenie do innego świata, tę kreację w każdym najmniejszym detalu. Tym razem do takiej podróży w nieznane zostali zaproszeni nieco młodsi czytelnicy. Oto otwiera się przed nimi wykreowany przez Aisling Fowler świat. Co znaleźć możemy w powieści Zrodzona z ognia Dwunastka i lodowy las. A to tylko pierwszy tom tej historii. Zapraszam na recenzję.

Dwunastka i lodowy las

W swoim literackim debiucie Aisling Fowler zaprasza młodych czytelników do stworzonego przez siebie świata. Bohaterką książki jest Dwunastka. Zamieszkuje mroźną krainę. Aby móc opanować umiejętności pozwalające na strzeżenie pokoju w Ember musi porzucić wszystko co znała do tej pory, nawet własne imię. Wolna od przeszłości uczy się wszystkiego na nowo, nawet walki z magicznymi stworzeniami. Trafia więc do zamkniętej osady, gdzie z podobnymi do siebie, tylko ponumerowanymi kolejno dziewczynkami zaczyna naukę. To hermetyczne miejsce pozwala poświęcić cały czas na poznawanie tajników wiedzy i magii. Dopiero, gdy na to zasłuży Dwunastka ponownie będzie mogła wybrać sobie imię. Pewnego dnia ich spokój zostaje przerwany przez inwazję wrogów i porwanie jednej z adeptek. Dwunastka postanawia ustalić dlaczego uprowadzono akurat tę dziewczynkę. Wyrusza więc śladami porywaczy przez ośnieżoną północ. Czego dowie się podczas tej wyprawy? Czy ta wiedza nie zmieni jej życia i jej świata?

Powieść Aisling Fowler zachwyca dopracowaniem świata oraz fabuły. Książka wciąga niemal od początku wartką akcją. Czytelnik doświadcza wielu emocji podczas lektury, przede wszystkim pragnie dotrzeć do sedna sprawy, rozwikłać zagadkę i uratować porwaną dziewczynkę. Książka jest warta polecenia każdemu młodemu czytelnikowi, który uwielbia świat fantasy czy baśniowy. Starszy syn był zachwycony tą lekturą, dał się porwać historii i bohaterce. Już dopytuje kiedy będzie mógł przeczytać dalszy ciąg tej historii.

Koszt okładkowy książki to 36,99 zł. Dziękuję HarperKids za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki dla dzieci znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.