Dog Man to kolejny komiks twórcy Kapitana Majtasa. O czym tym razem postanowił opowiedzieć Dav Pilkey? Zapraszam na recenzję.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję pokazywać Wam na łamach bloga komiks dla dzieci Kapitan Majtas. Później również historia ta doczekała się ekranizacji w postaci filmu animowanego. Znacie losy tego bohatera? Tym razem dzięki uprzejmości wydawnictwa mieliśmy okazję poznać kolejny z komiksów Dava Pilkeya, a mianowicie Dog Man. Czytaliście któryś?

Wichrowe bzdurza

Wydawnictwo Jaguar ma już w swoim portfolio 10 części, a my otrzymaliśmy właśnie tę jubileuszową ostatnią odsłonę. Komiks Dog Man cieszy się olbrzymią popularnością, jest bestsellerem New York Timesa. Nie wiem jak to się stało, że jest to pierwszy egzemplarz w naszym domu… Może wynika to z wieku moich synów, do tej pory tak nieszczególnie interesowali się komiksami jako takimi. Hmmmm…

Dziesiąta część tego komiksu porusza temat miłości. Autor stawia pytanie czy miłość może wygrać i czy jest wieczna? Tym razem Dog Man, nieugięty strażnik prawa będzie musiał zmierzyć się ze złem dmącym jak wichura musi stanąć w obronie praw. Już na wstępie mamy okazję poznać wszystkich bohaterów, z zaznaczaniem co jest ich słabą lub mocną stroną. Strażnik prawa trafia do szpitala i musi mieć założony klosz hańby. Dlaczego tak się dzieje i co to zmienia na drodze do dobra? Drugim głównym bohaterem jest Kocio Pecio, który jest wcieleniem słodyczy i to mu przyjdzie się zmierzyć z tym czym tak naprawdę jest miłość. Komiks bardzo się synom spodobał. Mówi w ciekawy sposób o ważnych sprawach, przybliżając dany temat młodym czytelnikom. A wszystko jest ubarwione kolorową i ciekawą kreską komiksu oraz bawiącymi dowcipami. Z pewnością zakupimy pozostałe części, aby móc poznać całe losy tytułowego psa.

Koszt okładkowy jednego egzemplarza to 32,90 zł. Dziękuję Wydawnictwu Jaguar za egzemplarz do recenzji. Inne ciekawe książki dla dzieci i młodzieży znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

  1. Ja również miałam okazję recenzować ten komiks. Mój 8 latek był nim zachwycony, od razu jak skończył czytać, to zapytał czy kupię mu poprzednie części.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.