Dziś przychodzę z recenzją książki z serii edukacyjnej Akademia Mądrego Dziecka. Tym razem czeka na nas sporo wiedzy w pozycji: Tu jest nasz dom. Zapraszam na recenzję.

Powiem Wam, że przeżywam niemiłe deja vu, choć odrobinę później niż w zeszłym roku. Myślę, że się każdy domyśla, iż znów siedzimy w domu kolejne tygodnie wysyłani na kwarantanny ze szkoły. Cóż taki mamy klimat… Więc zaczęliśmy wracać do posiadanych już książek edukacyjnych, ale i sięgać po kolejne. Tym razem mamy okazję zaprezentować najnowsze pozycje z serii HarperKids – Akademia Mądrego Dziecka. Zapraszam Was – Tu jest nasz dom.

to jest nasz dom, książka dla dzieci, akademia mądrego dziecka, edukacja, harperkids

Wycieczka wokół Ziemi

Tym razem w najnowszej książce z edukacyjnej serii Akademia Mądrego Dziecka mamy okazję podróżować wokół Ziemi, poznając kolejne dzieci. Tu jest nasz dom pozwala nam się przenieść w takie miejsca na świecie jak Kapadocja, Alaska, Wenecja, afrykańska sawanna, japońska wieś, Sahara, Norwegia, Mongolia, Australia, Nowy Jork czy Szetlandy. Książka na spory format, przepiękne i bardzo kolorowe ilustrację oraz sporą dawkę konkretnej wiedzy. O każdym miejscu, do którego podróżujemy mamy również takie informacje jak język, liczebność ludności, powierzchnia krainy. Opisane są również “wizytówkami” charakterystyczne dla danego miejsca zwierzęta. Bardzo podobało nam się to, że przewodnikami po danym domu były dzieci w nim mieszkające, opowiadające w sposób ciekawy i przystępny o swoim życiu.

to jest nasz dom, książka dla dzieci, akademia mądrego dziecka, edukacja, harperkids

Taki sposób przedstawienia wiedzy bardzo przemówił do synów, którzy zaciekawieni słuchali wszelkich ciekawostek, sami dopytywali o niektóre szczegóły, których nie rozumieli. Książka jest piękną kopalnią wiedzy dla młodych odkrywców świata 🙂 Polecamy zarówno tę pozycję, jak i pozostałe książki z serii Akademia Mądrego Dziecka.

Koszt okładkowy książki to 34,99 zł. Inne ciekawe książki edukacyjne dla dzieci znajdziecie w naszej Biblioteczce. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.